Opilé policisty za zaklekávání ženy před barem v Praze obvinila GIBS. Hrozí jim léta vězení

před 1 měsíc 29

„Ve věci došlo dne 24. dubna 2024 k zahájení trestního stíhání dvou fyzických osob - příslušníků bezpečnostních sborů - pro jednání, které bylo kvalifikováno jako přečin výtržnictví spáchaný dílem samostatně, dílem ve spolupachatelství,“ uvedl Cimbala. Za výtržnictví může žena dostat až dvouletý trest. Mluvčí doplnil, že policista je viněn také z těžkého ublížení na zdraví. Podle něj bylo zraněno více lidí.

ČTĚTE TAKÉ: Policistka zaklekávající na ženu v Praze zůstává ve službě. Video z napadení stále budí vášně

Policistovi, který byl postaven mimo službu, hrozí dva až osm let vězení, jeho přítelkyni až dva roky.

Napadení se podle Blesku stalo 17. února v Nádražní ulici v Praze před nočním barem. Policista tam dorazil ve slavnostní uniformě z policejního plesu na Žofíně. Muž dívku napadl, za vlasy ji tahal po ulici a následně ji zaklekl. Údajně mu pomáhala i jeho přítelkyně, která podle webu rovněž pracuje u policie. Přihlížející lidé se policistu snažili zastavit, na místo pak dorazila hlídka.

Muži podle Blesku naměřila policie 2,6 promile alkoholu v krvi, jeho přítelkyni 1,6 promile. Pro napadenou ženu musela přijet sanitka. Napadená žena skončila s poraněními hlavy a dolních končetin v nemocnici.

Pražská policie jednání dvojice již dříve odsoudila a omluvila se za ně. „Toto jednání považujeme za naprosto neakceptovatelné a neomluvitelné. I tak se omlouváme. Selhání jednoho policisty bohužel poškozuje všechny ostatní. Můžeme vás ujistit, že rozhodně nejde o běžné chování našich kolegů a pražský ředitel bude proto v dalším postupu nekompromisní,“ uvedla. Policista byl zproštěn výkonu funkce.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kopance a pěsti do hlavy. Mladíci brutálně zbili školáka na Děčínsku, u soudu dostali podmínku

Přečtěte celý článek