Opilý lékař ze Slovenska napadl čtyři lidi. Soud rozhodl, že může opět ordinovat

před 3 týdny 41

Po uplynutí poloviny jeho trestu požádal státní zástupce soud o zrušení zákazu ordinování pro lékaře. Soud této žádosti vyhověl, jak informoval portál Mykysuce.sme.sk. Soudkyně Lýdie Stehurová rozhodla o prominutí zbytku trestu na základě předložených písemných důkazů, které naznačovaly, že odsouzený vedl řádný život a tím splnil podmínky pro vyhovění žádosti.

ČTĚTE TAKÉ: Čechmánka opět řešil Nejvyšší soud. Rozhodnout o dovolání musel, i když už hokejista nežije

Navíc státní zástupce požadoval odpuštění zákazu řízení na pět a půl roku, to ale bylo po námitce prokurátorky zamítnuto.

Lékař byl v srpnu loňského roku uznán Okresním soudem v Čadci vinným z výtržnictví. Událost, která vedla k obvinění, se odehrála na konci července 2020 v areálu nemocnice. Opilý internista nejdříve vnikl do uzavřeného stánku se zmrzlinou, kde shazoval zboží. Poté napadl bezdůvodně přítomného muže a boxoval mu do horní části těla. Naštěstí mu nezpůsobil vážná zranění. „Poté zaútočil ještě na dalšího přítomného, který se snažil zavolat z vrátnice policii,“ poznamenal deník Nový Čas.

To však nebyl konec jeho řádění. Následně chytil za ramena ženu stojící u stánku se zmrzlinou a začal ji tlouci o něj. Způsobil jí pohmožděniny a odřeniny ramene, což vyžadovalo pracovní neschopnost a dobu léčení po dobu sedmi dnů.

Poté si na chvíli odpočinul na urgentní ambulanci a opět začal s útokem. Na čtvrtý pokus si vybral ženu na recepci, kterou udeřil okénkem, tlačil do ní a chtěl ji udeřit pěstí. Oběti se podařilo chytit pachateli ruce, ale následným zápasením jí způsobil lehký otřes mozku. To stejně jako předchozí případ vyžadovalo dobu pracovní neschopnosti a dobu léčení v trvání do sedmi dnů.

Soud mu uložil pokutu ve výši 500 eur s náhradním trestem odnětí svobody na dva měsíce a zákaz řízení motorových vozidel na pět let a sedm měsíců.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Řekl, že všichni chcípnou. Žháři z Liberce měl muž z baru prodat prací prášek místo pervitinu

Vazba na podezřelého ze zapálení baru

Přečtěte celý článek