Orlík vydal dvě těla, zřejmě jde o sebevrahy

3 měsíce starý 15

1. dubna 2021, 12:48 Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

Potápěči nalezli v březnu v orlické přehradě na Písecku ostatky dvou lidí. Patrně šlo o sebevrahy. Policisté předali nálezy k soudnímu zkoumání, aby zjistili příčinu smrti. ČTK to dnes řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner. Dodal, že obě těla byla ve vodě několik let.

Orlík

Orlík
FOTO: CzechTourism.com

Policie nalezla mrtvé lidi při akci, kdy pátrala po jiném sebevrahovi. Jeho tělo zatím v přehradě neobjevili. Matzner dodal, že pátrání pokračuje. "Orlická přehrada je velmi hluboká a práce pro potápěče je tam velmi složitá, jelikož ji komplikuje třeba jen špatná viditelnost," řekl mluvčí.

Podle něj není vyloučeno, že potápěči na dně naleznou i další oběti. "Žďákovský most se stal nechvalně populární v tom, že si jej často pro dobrovolné ukončení života vybírají lidé z různých koutů republiky," řekl.

Orlická přehrada se v minulosti stala místem, kam ukrývali své oběti nájemní vrazi. Šlo především o gang kolem Karla Kopáče, jehož členové v 90. letech minulého století házeli mrtvé lidi do vody v sudech s louhem nebo v pletivu právě ze Žďákovského mostu. Podle Matznera však lze téměř jistě vyloučit, že současné nálezy by nějak souvisely s násilnou trestnou činností.

Zdroj