Oslavy vítězství v Super Bowlu přerušila střelba

před 2 měsíce 74

před 41 mminutami|Zdroj:

ČTK

,

ČT24

Při střelbě na oslavách vítězství místního týmu ve fotbalovém Super Bowlu v americkém městě Kansas City zemřel nejméně jeden člověk, několik dalších lidí utrpělo zranění. Napsala to agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče. Policie o něco dříve oznámila zadržení dvou podezřelých. Zpravodaj ČT v USA Bohumil Vostal informoval, že policie má zato, že to byl kriminální čin a nikoliv teroristický útok.

Při střelbě jeden člověk zemřel, předchozí informace hovořily pouze o zraněných. Jejich počet se podle různých zdrojů liší. Stanice BBC News hovoří o devíti zraněných, CNN informuje o přinejmenším 14 poraněných. Obě se odvolávají na hasiče a shodují se, že zdravotní stav tří lidí je kritický. Reuters s odvoláním na policii a hasiče informuje o nejméně deseti postřelených.

V největším městě státu Missouri se konal slavnostní průvod po nedělním úspěchu klubu Kansas City Chiefs. Podle policejního mluvčího se střílelo ke konci akce nedaleko nádraží Union Station, informoval místní list Kansas City Star.

Bohumil Vostal hovořil o střelbě v Kansas City (zdroj: ČT24)

Mluvčí Jake Becchina dodal, že strážníci na místě zatkli dvě ozbrojené osoby. Podle deníku začali lidé po výstřelech utíkat na všechny strany ve snaze dostat se do bezpečí.

Student Sam Castro řekl, že kolem 14:00 místního času (21:00 SELČ) viděl, jak lidé vybíhají z Union Station. „Právě jsme sem dorazili a je to dost šílené,“ uvedl.

Přečtěte celý článek