Osmačtyřicet bodných ran, incest a kolotoče. Detaily vraždy seniorky překvapily i pražskou mordpartu

2 měsíce starý 155

Už když jde Štoček se svým kolegou po schodech starého činžáku, upoutá kriminalisty silný mrtvolný zápach. „Hned mi blesklo hlavou, že pokud jde o vraždu, tak pachatel bude mít před námi náskok,“ říká Štoček. Že se skutečně jedná o vraždu, je jasné na první pohled. V jednom z pokojů leží v tratolišti krve ubodaná seniorka. Krev je rozšlapána po celém bytě, což nebývá běžné.

Na vraždě je zvláštní i další věc. „Ta paní byla nahá a v přirození měla zastrčený banán. Na těle byla vidět i zaschlá šlehačka ve spreji. Nádoba od ní ležela hned vedle těla společně s lahví od malinového sirupu,“ vzpomíná Štoček na znetvoření těla zavražděné, která podle všeho v bytě ležela delší dobu: „Kdysi jsem říkal, že pohled na tu paní byl horší než na otevřený sud z Orlíku.“

Během vyšetřování pomáhá Štočkovi i jeho kamarád a mimo jiné soudní znalec v oboru psychiatrie a sexuologie, doktor Zemek. I ten při pohledu na fotografie zavražděné pozvedne obočí. Zdá se, že po ulici běhá nebezpečný deviant. Kriminalisté musí jednat velmi rychle.

Přehled jednotlivých dílů 1. série

Kdo je schopen ubodat a znetvořit tělo takovým způsobem? Mohou se kriminalisté spolehnout na výpovědi ostatních obyvatel omšelého činžáku? Případ, který se vymyká motivem i chováním vraha a jeho okolí po činu, se policii daří objasnit i díky riskantnímu postupu během výslechu podezřelého.

Detaily z vyšetřování, výslechů a rozhodnutí soudů se dozvíte v páté epizodě podcastu Zloději životů. Celý příběh si poslechněte v audio přehrávači v úvodu článku. Předchozí díly najdete zde.

Foto: Adam Mogyorosi, Novinky

Způsob odhalení pachatelů a průběh vyšetřování je autentický a vychází ze vzpomínek Jana Štočka. Některá jména v příběhu byla redakcí změněna. Obsah podcastové série Zloději životů není vhodný pro děti a mladistvé.

Podcast vyrobil tým serveru Novinky.cz - Jakub Štěpánek, David Ryneš, Tomáš Skoupý a Richard Wágner.

Recidivisté, sadisté, vrazi. Jedno mají společné. Ničí životy všem v okolí svých obětí a kradou životy nejen jim, ale i pozůstalým. Poslechněte si vyprávění bývalého kapitána a člena pražské mordparty Jana Štočka.

Zdroj