Osmdesátiletý Ital dluží 4000 eur, projížděl mýtnými branami za cizími auty

5 měsíce starý 15

Osmdesátiletý Mario, přezdívaný „Nonno Sprint“ (Děda Sprint), ve svém Fiatu Punto dva roky cestoval po italských dálnicích, aniž zaplatil jediné euro, informuje list The Guardian. Argumentoval tím, že poplatky jsou příliš vysoké a nestojí za to, aby jimi platil za špatné služby, uvedl deník Corriere della Sera.

Muž, který žije v domově důchodců ve Fiuggi v Laziu, se díky taktice zařazení se za řidiče s předplaceným mýtným dostával na dálnice i z nich. Nakonec byl dopaden, když se pracovníkům dálniční společnosti Autostrade podařilo identifikovat vozidlo Fiat Punto a vystopovat jeho vlastníka poté, co dali dohromady záběry z bezpečnostních kamer u každé z bran, kterými projížděl.

Společnost zjistila, že Mario se na svých cestách vydal mimo jiné do Říma a Neapole. Hrozí mu, že pokud nezaplatí dlužnou částku 4000 eur, půjde před soud kvůli obvinění z podvodu, ale odmítá to udělat.

„Nebudu platit. Dálnice je veřejná služba, nemohou vybírat mýtné. Nehledě na to, že sazby jsou příliš vysoké na nabízenou službu,“ řekl Mario svému právníkovi podle listu Corriere della Sera.

Mario svému právníkovi také údajně řekl, že kvůli nudě v domově důchodců jezdí v noci. „Ostatní obyvatelé chodili spát v určitou hodinu, a co jsem měl dělat já? Nedokázal jsem zůstat uvnitř celý den.“ Cestování bylo vždy jeho vášní. „Otevírá mi to srdce. Rád jezdím na nová místa, a dokud budu moci, budu v tom pokračovat,“ dodal.

Japonci připravují pruhy vyčleněné pro autonomní kamiony

AutoMoto

Zdroj