Osmileté Julii se po záchraně daří dobře, uvedla německá policie

3 měsíce starý 11

foto V okolí nejvyššího vrchu Českého lesa, Čerchova na Domažlicku, 11. října 2021 dál na české i německé straně hranice pokračovalo intenzivní pátrání po pohřešované osmileté německé holčičce, která se ztratila 10. října.

Regensburg (Německo) - Osmiletá německá holčička Julie, která byla dva dny pohřešována v českém pohraničí, je podle prohlášení policie v dobrém zdravotním stavu. "Daří se jí relativně dobře," řekl dnes v Regensburgu mluvčí hornofalckého policejního ředitelství Josef Weindl, kterého citovala agentura DPA.

Podle jeho slov je dívka stále v nemocnici; podrobnosti o tom, kde je Julie v péči, policie nezveřejnila. Noc dívenka strávila na vyhřívaném lůžku, protože byla po dvou chladných nocích, které strávila venku v lese, podchlazená. "Nejsou na ní patrná žádná vnější zranění," dodal Weindl s tím, že Julie komunikuje, ale zatím je dost zamlklá.

Dívka z Berlína zmizela v neděli pozdě odpoledne během rodinného výletu v německo-českém pohraničí. Při hře se Julie, její šestiletý bratr a devítiletý bratranec rodičům ztratili. Záchranáři nejprve našli oba chlapce a v úterý odpoledne lesník Martin Semecký poblíž České Kubice objevil i Julii.

"Přiznávám, že už jsme neměli příliš značnou naději. Když jsme ji uviděli, nemohli jsme uvěřit vlastním očím, že je to vůbec možné a že je v pořádku," řekl Semecký. "Musela být hrozně šikovná, že to zvládla," dodal v rozhovoru pro DPA.

Okresní hejtman z Chamu Franz Löffler poděkoval všem záchranným složkám na německé i české straně za jejich neúnavné úsilí. "Mnoho hodin strachu a nejistoty je za námi a pátrání díky bohu skončilo pozitivně," řekl Löffler.

Bavorský Červený kříž v Chamu na facebooku uvedl, že se jednalo o největší přeshraniční akci, jaká se kdy v této oblasti uskutečnila. "Skutečnost, že se podařilo dítě najít, se rovná zázraku," řekl v úterý odpoledne Tobias Muhr z Červeného kříže.

Zdroj