Osmiletou Julii hledali i v noci na úterý, bezvýsledně. Nepolevíme, slibují záchranáři

3 měsíce starý 26

Jen chvíle bez dozoru se pro rodiče osmileté dívenky proměnila v noční můru. Společně s dcerou, šestiletým synem a devítiletým synovcem se v neděli vydali přes německé hranice do Česka na pěší túru. V lese u Čerchova na Domažlicku si chtěli cestu zpět zpříjemnit hrou stopovačka, děti se však od dospělých vzdálily příliš daleko a všechny se ztratily.

„Děti utíkaly dopředu a rodiče je ztratili z dohledu. Chlapci pak potkali cyklistku, která s nimi čekala na dospělé, dívka ale byla pryč,“ přiblížil mluvčí hornofalské policie Florian Beck webu bz-berlin.de. Zhruba v půl šesté odpoledne manželé z Berlína zalarmovali policisty, kteří okamžitě vyhlásili po jejich dceři pátrání.

Hledali ji i celou noc na pondělí, kdy teploty klesaly pod bod mrazu. Ve chvíli, kdy ji viděli naposledy, měla dívka na sobě modrou bundu, tmavé kalhoty a červené boty. Oblečení však nebylo dostatečně teplé, aby Julii ochránilo před nočním chladem. Jenže ani nasazení více než 200 záchranářů nepřineslo výsledek.

Nelze najít směr

„Takové teploty kolem bodu mrazu jsou samozřejmě nebezpečné. Děláme vše pro to, abychom Julii našli živou. Všichni do toho dáváme srdce,“ uvedl Beck. Do akce se zapojili jak záchranáři z Česka, tak Německa. Ze vzduchu prostor monitorují vrtulníky s termovizí, na zemi pomáhá i téměř 40 kynologů s vycvičenými psy. Ti však zatím nedokázali určit konkrétní směr, kterým se mohla dívka vydat.

Rodina dívky je na místě v péči odborníků. Matka záchranářům ukazovala, ve kterých místech se dívka ztratila. „Jsou to velmi milé děti. Rodinu tak dobře neznám, ale samozřejmě jí držíme palce a doufáme, že se holčička brzy najde nezraněná,“ sdělila médiím sousedka z bytového domu v berlínském Buchu. Oba rodiče podle ní pracují a hodně cestují.

„Budeme po Julii pátrat, dokud ji nenajdeme,“ zdůraznil bavorský ministr vnitra Joachim Hermann. V úterý večer proto záchranáři opět nepolevili ve svém úsilí a pokračovali v pátrání i v noci. Bohužel opět bez výsledku.

„Během včerejšího dne policisté společně s hasiči udělali rojnici a propátrávali lesní porost. Bohužel pátrání bylo zatím s negativním výsledkem. Dívku se dosud nepodařilo nalézt. Pátrání pokračovalo i v noci a bude pokračovat i dopoledne,“ sdělila v úterý ráno CNN Prima NEWS policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Zdroj