Osmiletý chlapec zabloudil v kanalizaci. Po týdnu ho našli podchlazeného bez oblečení

5 měsíce starý 112

Duševně postižený Joe se pohřešoval od 17. června, kdy si hrál venku a zřejmě při tom podle policistů vlezl do betonové kanalizační roury s průměrem jednoho metru. Pomocí robota s kamerou se policii podařilo zjistit, že putoval 23 metrů, než se dostal do užšího potrubí, které mělo jenom šedesát centimetrů v průměru. V něm po 70 metrech robot objevil chlapcovu bundu a za dalších 65 metrů zbytek jeho oblečení.

Během svého osmidenního bloudění kanalizací v pravidelných odstupech nacházel šachty a odbočky kanálů, v nichž se mohl narovnat. S přibývajícím časem v podzemí Joe stále více ztrácel orientaci. „První vyjádření chlapce potvrzuje tento odhad,“ uvedla policie. Nic podle ní nenasvědčuje tomu, že by se Joe během osmi dnů z kanalizačního systému dostal.

Chlapce zachránilo sténání

Vyšetřovatelé se původně obávali, že zmizení chlapce má na svědomí cizí osoba, protože jistý svědek uvedl, že Joea viděl jít v doprovodu neznámého člověka. Vznikla dokonce komise pro vyšetřování hochovy vraždy.

Nicméně v sobotu brzy ráno chodec uslyšel tiché sténání, které se ozývalo z kanálu. Záchranáři po vyzvednutí poklopu našli Joea. Chlapec se nacházel 300 metrů od místa, kde s rodiči bydlí. Neměl na sobě oblečení, neutrpěl žádné zranění, ale byl podchlazený. Nyní je v nemocnici a policie ho ještě nemohla důkladně vyslechnout.

Zdroj