Otevírací doba obchodů na Velikonoce: Kde nakoupit i na poslední chvíli?

1 měsíc starý 22

Česká republika se v současnosti nachází v nouzovém stavu, který platí do 28. března – alespoň zatím. Protože vláda často vydává nová opatření ze dne na den, rozhodnutí super a hypermarketů ohledně otevírací doby na Velikonoční pondělí je v některých případech ještě nejasné nebo se může změnit.

Na Velký pátek a přes víkend mohou mít obchody otevřeno standardně, pokud se jich ovšem netýkají aktuálně platná vládní opatření. V jejich důsledku jsou v současnosti zavřené např. prodejny obuvi a textilu, papírnictví a většina služeb.

V běžném režimu mohou i nadále fungovat například:

  • Prodejny s potravinami, drogerie, lékárny, obchody s krmivem, optiky či malé prodejny novin a tabáku. 
  • Taxislužby, myčky bez obsluhy, pohřební služby či pokladny jízdenek.
  • Provozovny, kde si mohou lidé vyzvednout předem objednané zboží. 
  • U stravovacích provozů se režim nezmění, nadále budou moci občerstvení prodávat přes výdejní okénka. Ta mohou být otevřená do 21. hodiny.

Které obchody budou mít v pondělí zavřeno

Volný sváteční den si užijí zaměstnanci prodejen Kaufland, Lidl či Billa, kde o Velikonočním pondělí nenakoupíte. U posledně zmiňovaného řetězce budou mít výjimku čerpací stanice Shell s konceptem Billa stop & shop, které zůstanou otevřené.

S rozhodnutím o velikonoční otevírací době zatím váhá Globus, Penny market i Albert, kde ještě vyčkávají na vývoj situace.

Kde nakoupíte i během Velikonočního pondělí

Ze zákona mohou zůstat na Velikonoční pondělí otevřené jen lékárny či prodejny v nemocnicích, na letištích, nádražích a čerpacích stanicích. Opět ale záleží na vývoji epidemiologické situace a rozhodnutí prodejce.

Nákup na poslední chvíli můžete vyřídit online například přes Rohlík.cz nebo Košík.cz, kde budou rozvážet objednávky i na Velikonoční pondělí. Vzhledem k zájmu o sváteční termíny rozvozu a jejich omezenému počtu je ale i zde lepší nakupovat s předstihem.

Otevřít mohou i obchody s prodejní plochou menší než 200 metrů čtverečních, menší pobočky a lokální večerky si tak provozní dobu upravují samy.

Zdroj