Ovčáček vyrazil na Svatou Horu. Pomodlil se za zdraví prezidenta

3 měsíce starý 88

Martin Rumler

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se vydal na Svatou Horu na Příbramsku. Pomodlil se za zdraví prezidenta Miloše Zemana a poprosil za požehnání všem, kteří se sami za prezidenta modlí.

Prezident ČR Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček. | Foto: Profimedia

Ve svém statusu na Twitteru napsal, že přeje požehnání i těm, kteří nemocné hlavě státu zlořečí. A dostalo se mu řady kritických reakcí. "Nikdo mu nezlořečí. Vy se hlavně modlete za sebe a tu sebranku kolem něj. Na jeho současnem stavu mate všichni lví podíl a obavám se, ze ani tisíc otčenášů a zdrávasů vaši vinu nesmaže," komentovala například uživatelka s přezdívkou nesestra.

Na Svaté Hoře jsem dnes ráno poprosil dobrotivého Boha o požehnání pro všechny, kdo se za pana prezidenta modlí, myslí na něj a přejí brzké uzdravení, ale také pro ty, kdo panu prezidentovi zlořečí. pic.twitter.com/b36UII9pRv

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) October 11, 2021

Miloš Zeman je od neděle v péči lékařů v pražské Ústřední vojenské nemocnici, kam byl narychlo převezen a umístěn na jednotku itenzivní péče.

Ovčáček tvrdí, že prezident je ve stabilizovaném stavu a hospitalizace mu nebrání ve výkonu ústavních funkcí. přesnou diagnozu či klinický stav nemohou lékaři bez Zemanova souhlasu zveřejnit.

Předplatitelům zobrazujeme méně reklamy a nabízíme jim více čtení. V říjnu navíc k vybraným předplatným zdarma e-průvodce Zázračné Česko.
Předplaťte si Deník.cz. Více zde.

Zdroj