Ovlivnila každého, koho potkala. Zemřela hvězda hororu Texaský masakr motorovou pilou

5 měsíce starý 105

Lamkinová se za svou 24letou kariéru objevila v řadě hollywoodských hitů. Mezi ty nejznámější se řadí horor Texaský masakr motorovou pilou z roku 2003, kde ztvárnila „Čajovou dámu“. Stejně tak se představila o tři roky později v jeho prequelu Texaský masakr motorovou pilou: Počátek.

Po boku Javiera Bardema alias nájemného vraha Antona Chigurha si zahrála ve westernu z roku 2007 Tahle země není pro starý, píše web The Mirror.

O smrti 74leté rodačky z Texasu informovala její rodina. „Kathy bude chybět své rodině a přátelům. Každého, koho za svůj život potkala, ovlivnila,“ smutní její blízcí.

Předtím, než se Lamkinová začala objevovat na televizních obrazovkách a filmových plátnech, působila v kočovné divadelní společnosti. Za svou kariéru se objevila ve 46 filmech. Kromě zmiňovaného hororu a westernu hrála ve snímcích Kiss Kiss Bang Bang, V údolí Elah či Svět podle Mallory.

Diváci si jí mohli všimnout i v několika seriálech, například v jednom z dílů Sběratelů kostí. Kromě svého působení před kamerami či na divadelních prknech vyučovala divadelní umění na základní škole Codwell v Houstonu. Z manželství se Stephenem L. Lamkinem vzešly dvě děti – dcera Kati a syn Greg.

Zdroj