Ozbrojenci v severozápadní Nigérii unesli 80 studentů a pět učitelů. S odvoláním na policii a jednoho učitele o tom v pátek informovala agentura Reuters. Motivem častých únosů školáků v Nigérii je většinou výkupné.

Abuja 9:36 18. června 2021

Nigerijští vojáci | Foto: Afolabi Sotunde | Zdroj: Reuters

Incident se stal ve státě Kebbi a jde o třetí únos většího počtu lidí za tři týdny na severozápadě Nigérie. Podle učitele Usmana Aliyua jsou ve skupině 80 unesených hlavně dívky. „Zabili jednoho policistu, rozbili bránu a šli rovnou do tříd,“ sdělil Aliyu.

Výpověď potvrdil policejní mluvčí, podle nějž únosci postřelili také jednoho studenta, který musel být ošetřen.

Znásilňují, zabíjejí dobytek a ničí úrodu. Hladovění a sexuální útoky se v Tigraji stávají válečnou zbraní

Číst článek

Zpráva o únosu v Kebbi byla známá už ve čtvrtek, ale tehdy nebylo jasné, kolik lidí se pohřešuje. Únosci zaútočili na státní školu ve městě Birnin Yauri. Policie stále prohledává okolní lesy a hledá rukojmí.

Od prosince unesli ozbrojenci v Nigérii kvůli výkupnému 800 studentů a žáků. Někteří jsou už na svobodě, ale mnoho z nich je stále nezvěstných.

Podle Reuters únosy v severozápadní Nigérii nejsou součástí boje islámských radikálů, kteří se také uchylují k únosům, avšak působí na nigerijském jihovýchodě. Nejznámější je únos z roku 2014, kdy se islamisté ze skupiny Boko Haram zmocnili skupiny 270 studentek ve městě Chibok.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Další tenistka z elitní pětky nebude startovat na olympiádě. Thiem se chce připravit na Wimbledon

  2. ONLINE: Ve čtvrtek přibylo 163 nakažených. Podíl pozitivních testů je oproti minulému týdnu vyšší

  3. Ozbrojenci v Nigérii unesli 80 studentů a pět učitelů, motivem je výkupné

  4. Věřím, že jsme schopní s Chorvaty držet krok, uhlídat je a nedat jim prostor, říká Šilhavý

  5. Před 79 lety sedm statečných parašutistů vzdorovalo německé přesile. Bránili se hodiny

  6. Sérii mezi Milwaukee a Brooklynem rozhodne až sedmý zápas. Bucks srovnali díky Middletonovi

Aktuální témata

ME ve fotbale 2020 program, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme