Ozbrojený muž, který se pokusil vniknout do sídla FBI zemřel po přestřelce s policií. Pozdvihl proti ní zbraň

1 měsíc starý 31

Ozbrojený muž, který se ve čtvrtek pokusil proniknout do sídla Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) ve městě Cincinnati, zemřel na útěku při přestřelce s policií. Informovala o tom v pátek podle agentury Reuters dopravní policie státu Ohio. Strážci zákona muže pronásledovali. Palbu zahájili poté, co proti nim pozdvihl zbraň, uvedl poručík Nathan Dennis. Jeho identitu policie nezveřejnila.

Cincinnati 3:49 12. srpna 2022

Ozbrojený muž se ve čtvrtek pokusil proniknout do sídla FBI ve městě Cincinnati | Zdroj: Reuters

Podle prohlášení FBI se ozbrojený subjekt pokusil okolo 09:00 místního času (15:00 SELČ) vniknout do prostoru pro příjem návštěvníků v areálu FBI na severovýchodním okraji Cincinnati. Po aktivaci poplachu a reakci ozbrojených zvláštních agentů FBI se subjekt dal na útěk severním směrem po mezistátní silnici 71 doplnila federální policie. Podle zdrojů televize NBC News útočník pálil na pracovníky z hřebíkovačky, měl ale také pušku typu AR-15.

Ozbrojenec ujel do nedalekého okresu Clinton. Vůz opustil na venkovské silnici lemované lesy a zemědělskými poli kousek od mezistátní silnice 71, asi 72 km severovýchodně od Cincinnati.

Floridskou rezidenci exprezidenta Trumpa prohledala FBI. Operace se týká nakládání s tajnými dokumenty

Číst článek

U města Wilmington byl na malé ploše vyhlášen zákaz vycházení, oznámila lokální agentura pro krizové situace. Strážci zákona si vyměnili palbu s podezřelým mužem, který má šedou košili a neprůstřelnou vestu, dodala.

Média podotýkají, že FBI je aktuálně terčem sílících výhrůžek v návaznosti na prohlídku v sídle bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Na sociálních sítích se objevují vyjádření mířící proti agentům napříč Spojenými státy nebo proti řediteli organizace Christopheru Wrayovi. Tyto příspěvky zapadají do širší eskalace násilné rétoriky mezi Trumpovými příznivci z posledních dní.

Neopodstatněné útoky na důvěryhodnost FBI podkopávají respekt k právnímu státu a jsou vážnou újmou pro muže a ženy, kteří tolik obětují, aby chránili ostatní, uvedl Wray v prohlášení po čtvrtečním incidentu v Ohiu a po kritice některých republikánů kvůli razii v Trumpově sídle na Floridě. 

ČTK

Zdroj