Po sobotním pádu části skály na lodě s turisty na jezeře v Brazílii zemřelo nejméně sedm lidí. Dalších 32 je zraněných a tři se stále pohřešují, informuje server BBC. Z nich je devět lidí v nemocnici. Potápěči a vrtulníky hledají ve vodě další přeživší.

Brasília 11:01 9. ledna 2022

Pád skály u brazilského jezera Lago de Furnas si vyžádal nejméně 7 životů. Dalších 32 lidí je zraněno a tři se stále pohřešují | Zdroj: Reuters

K neštěstí došlo na jezeře Lago de Furnas na jihovýchodě země. Na internetu se šíří videa, kde je vidět okamžik, kdy se skála odděluje od stěny útesu a přihlížející se snaží varovat lidi pod ní.

Zdá se, že nejméně jeden ze člunů se potopil, zatímco jiným se podařilo uniknout.

Během protestů v Kazachstánu policie zatkla 6000 lidí. Aerolinky zrušily polovinu vnitrostátních spojů

Číst článek

Neštěstí se stalo v brazilském státě Minas Gerais kolem sobotního poledne místního času. Skála se ulomila poté, co v oblasti několik dní pršelo. Déšť podle hasičů způsobil, že útesy jsou náchylnější ke zřícení. Padající kameny zasáhly tři plavidla, řekl novinářům poručík Pedro Aihara.

Z 32 zraněných je devět lidí v nemocnici. Potápěči a vrtulníky hledají ve vodě další přeživší. Informoval o tom server BBC.

Některé zdroje v sobotu uváděly, že se v souvislosti s neštěstím pohřešují dvě desítky lidí. Podle Aihary byla ale většina na nemocničních seznamech.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Ředitele škol dlouhodobě přetěžuje administrativa. Pomoci jim má střední článek podpory

  2. Napříč Českem protestovali odpůrci v očkování. Demonstrace byly bez větších incidentů

  3. Během protestů v Kazachstánu policie zatkla 6000 lidí. Aerolinky zrušily polovinu vnitrostátních spojů

  4. ‚Nedává to smysl, pro nás je to těžké.‘ Biatlonistky běžely v Oberhofu nezvykle dlouhou štafetu

  5. Pád skály v Brazílii zasáhl tři lodě. Při neštěstí zemřelo sedm lidí, desítky dalších jsou zraněny

  6. Mrázek, Běla i Jonákův Discoland. Seriálová pražská mordparta se vrací ke kauzám z devadesátek

Aktuální témata

Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Olympijské hry 2022, Zprávy ze světa, MS hokej 2022

Doporučujeme