Palát ukončil tříměsíční střelecký půst, gólem a asistencí pomohl Tampě Bay k výhře

5 měsíce starý 177

Reuters

Palát své dlouhé čekání na gól prolomil v 10. minutě, kdy ve středním pásmu získal kotouč, vyměnil si ho s Braydenem Pointem a střelou na bližší tyč překvapil brankáře Craiga Andersona.

Český útočník navázal na trefu Coreyho Perryho a hokejisté Lightning se díky dvěma brankám v rozmezí sedmnácti vteřin dostali do vedení 2:0.

Pojistku Tampa Bay přidala v úvodu druhého dějství, kdy se prosadili Brandon Hagel a po Palátově asistenci také Nikita Kučerov. Finální podobu výsledku stanovil ve 43. minutě Ross Colton. Brankář Brian Elliott kryl všech 28 střel Sabres a udržel první čisté konto v sezoně.

Simon v 7. minutě připravil první branku Anaheimu pro Joshe Mahuru a ve svém devátém zápase po výměně do Anaheimu si připsal třetí asistenci. Obránce Mahura svým druhým gólem v sezoně odpověděl na povedený start Hurricanes, kteří po brankách Andreje Svečnikova a Jordana Staala vedli 2:0.

V první třetině padly ještě dvě branky. Nejdříve se prosadil domácí Jordan Martinook ale hned po dvou minutách vrátil Ducks zpět na dostřel Troy Terry. Ve zbytku zápasu se prosadil již pouze Staal, který dvěma góly zkompletoval hattrick a dovedl Carolinu k pohodlnému vítězství.

Brankář David Rittich odehrál za Nashville celý zápas, výhru ale neslavil. Predators podlehli Pittsburghu 2:3 v prodloužení.

Lépe se dařilo Vítkovi Vaněčkovi, jenž 29 úspěšnými zákroky přispěl k vítězství Washingtonu 4:2 nad Bostonem a stal se druhou hvězdou utkání. V sestavě poražených chyběl zraněný útočník David Pastrňák.

Výsledky NHL:

Tampa Bay - Buffalo 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky: 10. Perry, 10. Palát, 22. Hagel, 25. Kučerov (Palát), 43. Colton. Střely na branku: 28:28. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Palát, 3. McDonagh (všichni Tampa Bay).

Washington - Boston 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Branky: 25. Carlson, 35. Wilson, 48. Eller, 60. Ovečkin - 28. Lazar, 29. Haula. Střely na branku: 31:31. Vaněček odchytal za Washington celý zápas, inkasoval dva góly z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 93,8 procenta. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Eller, 2. Vaněček (oba Washington), 3. Haula (Boston).

Pittsburgh - Nashville 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 5. a 63. Crosby, 49. Zucker - 19. Duchene, 45. Cousins. Střely na branku: 30:35. Rittich odchytal za Nashville celý zápas, inkasoval tři góly ze 30 střel a úspěšnost zákroků měl 90 procent. Diváci: 17.553. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. DeSmith, 3. Forsling (všichni Pittsburgh).

Minnesota - Los Angeles 6:3 (2:3, 3:0, 1:0)

Branky: 17. Kaprizov, 17. Boldy, 22. Spurgeon, 30. Zuccarello, 34. M. Foligno, 44. Bjugstad - 2. Kupari, 9. Grundström, 11. A. Kempe. Střely na branku: 33:34. Diváci: 19.104. Hvězdy zápasu: 1. Spurgeon, 2. Boldy, 3. Jacob Middleton (všichni Minnesota).

Ottawa - Winnipeg 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Branky: 41. a 54. B. Tkachuk, 2. Norris - 19. Ehlers, 22. Dubois, 30. P. Stastny, 46. Connor. Střely na branku: 34:25. Diváci: 12.207. Hvězdy zápasu: 1. Tkachuk (Ottawa), 2. Ehlers, 3. Stastny (oba Winnipeg).

Carolina - Anaheim 5:2 (3:2, 0:0, 2:0)

Branky: 6., 54. a 59. J. Staal, 2. A. Svečnikov, 10. Martinook - 7. Mahura (D. Simon), 12. T. Terry. Střely na branku: 43:25. Diváci: 17.342. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal, 2. A. Svečnikov, 3. Niederreiter (všichni Carolina).

Chicago - Dallas 4:6 (2:2, 1:3, 1:1)

Branky: 9. Kurashev, 12. J. Toews, 30. Katchouk, 58. Dach - 32. a 35. J. Robertson, 5. Jamie Benn, 14. Pavelski, 22. Hintz, 56. Seguin. Střely na branku: 40:30. Diváci: 18.809. Hvězdy zápasu: 1. J. Robertson, 2. Hintz, 3. Pavelski (všichni Dallas).

1. x-Colorado 72 52 6 14 275:198 110
2. Minnesota 71 44 6 21 263:222 94
3. St. Louis 72 42 10 20 264:207 94
4. Nashville 72 41 5 26 236:210 87
5. Dallas 72 41 4 27 214:217 86
6. Winnipeg 73 34 11 28 226:230 79
7. Chicago 72 24 11 37 192:255 59
8. Arizona 72 22 5 45 179:265 49