Palát v prodloužení rozhodl o výhře Tampy, Voráček bral dvě asistence

3 měsíce starý 49

Reuters

Na vysokém vítězství Columbusu nad Arizonou se dvěma asistencemi podílel Jakub Voráček. Premiérové nahrávky v novém ročníku zaznamenali Filip Zadina z Detroitu a Dominik Simon z Pittsburghu.

Tampa Bay do utkání v Detroitu nevstoupila vůbec dobře. Ve 14 minutě poslal Dylan Larkin po Zadinově přihrávce Red Wings do vedení. Po osmadvaceti minutách vedl Detroit již 3:0, ale ještě před polovinou zápasu nastartoval obrat Tampy Palát.

Obhájci Stanley Cupu do konce druhé třetiny snížili na 4:3, ale Detroit inkasované branky nerozhodily. Red Wings si ve 47. minutě zásluhou Vladislava Naměstnikova vzali tříbrankové vedení zpět a zdálo se, že si dojdou pro první výhru v ročníku.

Závěr utkání však lépe zvládli Lightning. Třemi góly v posledních sedmi minutách dokázali srovnat a ve třetí minutě nastavení rozhodl svou druhou brankou v utkání Palát.

Jakub Voráček v obnovené soutěžní premiéře v dresu Columbusu navázal na povedenou přípravu a dvěma asistencemi se podílel na vysoké výhře 8:2 nad Arizonou. Návrat do NHL zhořkl útočníkovi Dmitriji Jaškinovi, který se v dresu Coyotes vrátil do NHL po dvou letech strávených v Dynamu Moskva.