Pálení zapalovačem, simulace popravy a brutální bití. Ukrajinci identifikovali čtveřici ruských sadistů

před 3 týdny 51

Bezpečnostní služba Ukrajiny SBU dokázala zjistit identitu čtyř násilníků z řad ruských nájezdníků, kteří během okupace Kyjevské oblasti brutálně mučili civilisty. V současné době probíhají úkony, jak dostat tyto muže před soud.

„Bezpečnostní služba zjistila totožnost dalších čtyř ruských okupantů, kteří se během okupace Kyjevské oblasti dopustili válečných zločinů na civilním obyvatelstvu. Jsou to major Alexandr Vasiljev, zástupce velitele 15. samostatné motostřelecké brigády ruských ozbrojených sil, major Alexej Bulgakov, velitel motorizované roty stejné vojenské jednotky Ruské federace, podporučík Georgij Radnatarov, velitel průzkumné roty 37. samostatné motostřelecké brigády a vojín Dugar Šožojev, opravář 5. samostatné tankové brigády Ruska,“ zveřejnila SBU identitu odhalených válečných zločinců.

Uvedení muži se podle zjištění SBU podíleli v únoru až březnu 2022 na obsazení osad v okresech Brovarsky a Buchansky a prováděli zde masové represe proti místním obyvatelům. Kromě jiného ruské jednotky pod jejich velením hromadně unášely lidi a věznily je v mučírnách, které vytvořily.

Vyšetřováním bylo například zjištěno, že Vasiljev s Bulgakovem při jedné akci ve vesnici Bohdanivka nařídili vojína Šožojevovi, aby přivedl jednoho z místních obyvatel „k výslechu“. Muž byl následně odvezen do mučírny zřízené v tamní škole. V mučicí kobce pak oběť zbili, popálili zapalovači a bitím se z něj snažili „vymlátit“ přiznání k zapojení do odbojového hnutí v regionu. Poté, co muž odmítal přiznat něco, co nespáchal, bil jej Šožojev nadále holí.

Další z odhalených sadistů, Radnatarov, v březnu 2022 jednoho z obyvatele Buči, svázal a na hlavu mu nasadil pytel. Poté mu k hlavě přiložil hlaveň kulometu a natáhnul závěr, čímž simuloval střelbu. Následně pak muže ještě ohrožoval sekerou a nožem a nutil jej ke spolupráci s okupanty. V případě odmítnutí hrozil muži, že mu usekne nohu nebo jej podřízne. Když se muže nepodařilo ke spolupráci donutit, byl po hodinách mučení bez jakékoliv pomoci pohozen doprostřed silnice.

Vyšetřovatelé SBU informovali v nepřítomnosti všechny čtyři muže ze spáchání válečných zločinů vůči civilistům. Nyní se SBU snaží dostat všechny obviněné, kteří se stále nacházejí v řadách ruské armády, před soud.

Přečtěte celý článek