Památkáři vyhlásili ochranné pásmo vily Tugendhat. Dodatečně plní podmínku zápisu na seznam UNESCO

2 měsíce starý 12

Brněnská vila Tugendhat má od tohoto týdne nové ochranné pásmo. Oznámilo to vedení Brna. Poblíž domu se nesmí bez souhlasu památkářů výrazně proměnit charakter zástavby.

Brno 23:11 26. ledna 2021 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vila Tugendhat – Brno, L. Mies van der Rohe | Foto: Barbora Linková

Muzeum města Brna tím zároveň po letech dodatečně splní podmínku zápisu vily na seznam UNESCO. Ochranné pásmo ještě definitivně vyhlásí magistrát.

„Ochranné pásmo je poměrně komorní. Sahá dolů směrem k Löw-Beerově vile, má v sobě i našeho bezprostředního souseda, objekt pro pravici – Arnoldovu vilu a zároveň Giskrovu vilu (dnes Knihovna Ústavu geoniky AV ČR). To ochranné pásmo je šestkrát větší, než samotná zahrada vily Tugendhat,“ říká ředitelka vily Iveta Černá.

Vila Tugendhat má nově platné ochranné pásmo. Brno tak po letech splnilo podmínku zápisu památky na seznam UNESCO. Bezprostřední charakter okolí vily se nesmí výrazně proměnit, k přestavbám okolních domů musí dát svolení památkáři a vyjádřit se k nim může i správa vily.

12:25 – 26. 01. 2021

3 32

Tomáš Kremr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdroj