Pandemická situace je velmi vážná. Vláda ztratila autoritu, vyhlášená opatření jsou nesrozumitelná, pochybná a chaotická. Máme...

1 měsíc starý 7
Pandemická situace je velmi vážná. Vláda ztratila autoritu, vyhlášená opatření jsou nesrozumitelná, pochybná a chaotická.

Máme tu přísný lockdown, ale vláda nemá plán, jak budeme postupovat dál. Co budeme dělat za 3 týdny? Za jakých podmínek a kritérií se začneme vracet k normálnímu životu, děti do škol, budou se obnovovat služby. Nic z toho není na stole. Stále se neudělalo dost v klíčových krocích v boji s covidem.

Pandemii nám může pomoci porazit především očkování. V očkování se řadíme mezi nejhorší země Evropy. Místo rozumné cesty, jak z toho ven, jsme byli svědky víkendové akce kolem vakcíny Sputnik. Tyto informace pouze zvyšují nedůvěru veřejnosti.

Není možné zde využívat Sputnik, dokud nebude mít evropskou certifikaci. Vláda by se měla zaměřit na očkování, aby opravdu fungovalo. Mnohokrát jsme slyšeli, že je potřeba motivovat lidi, kteří zůstávají doma v karanténě. Tuto motivaci chápeme. V pátek měla vláda možnost nechat projít senátní verzi příspěvku pro lidi v karanténě, tzv. ‚izolačku‘. To se ale nestalo a ve výsledku nemáme nic.

Místo konstruktivního jednání vláda ve večerních hodinách vymyslela 100% nemocenskou, návrh večer odeslala do Poslanecké sněmovny a poslanci mají dnes o návrhu rozhodnout. Ten však není dostatečně projednán se zaměstnavateli, je v mnoha směrech problematický, a proto budeme hledat rozumnější řešení, např. ve výši 90 %.

Zdroj