Pandemie ve světě: Německo dál rozvolňuje, Finsko či Maďarsko zpřísňují

1 měsíc starý 10

Německo začalo s uvolňováním restrikcí před týdnem, kdy se otevřela například kadeřnictví. Nyní k nim přibudou další služby, mimo jiné masáže či autoškoly, jejich klienti ale musejí mít negativní test na koronavirus. Každý obyvatel Německa má od pondělí nárok na jeden rychlotest týdně zdarma.

Obchody, galerie, muzea či botanické a zoologické zahrady se mohou v Německu otevřít jen v regionech s nízkým počtem nových případů nákazy na počet obyvatel. V těch se také nově může setkávat až pět lidí ze dvou domácností, nyní může na návštěvu jen jeden člověk z cizí domácnosti.

Za další dva týdny by se mohly v Německu, rovněž jen v oblastech s příznivější epidemickou situací, otevřít divadla, kina, koncertní sály nebo zahrádky restaurací.

Finsko zavírá restaurace, Maďarsko obchody či školy

Zpřísnění opatření čeká naopak čeká od pondělí obyvatele Finska, kde se na tři týdny zavřou bary a restaurace a starší žáci přejdou na distanční výuku. Pro mladší žáky zůstanou školy nadále otevřené.

V Maďarsku se na dva týdny uzavřou obchody vyjma těch s nezbytným zbožím a až do 7. dubna se zavřou školky a základní školy. V zemi také nadále platí zákaz nočního vycházení, je omezeno shromažďování a restaurace mohou vydávat pouze jídlo s sebou.

Zdroj