Panika na známé pláži. Turisty vyděsil krokodýl, plavčík ho zaháněl vestou, ukazuje video

2 týdny starý 8

Něco takového opravdu nečekáte. Opalovačka na jedné z nejoblíbenějších mexických pláží skončila pro dosud ospalé návštěvníky velikým šokem, když se mezi nimi zničehonic začal procházet krokodýl.

ČTĚTE TAKÉ: Muž zázrakem přežil útok krokodýla. Predátora kousl do oka, experti tuto obranu nedoporučují

Lidé se ve strachu okamžitě zvedali z dek a dávali se na útěk. Plavčík vyháněl plavce z vody pískáním na píšťalku, velkého plaza se pokusil zaplašit tím, že na něj házel záchrannou vestu. Krokodýl se ničím z toho nenechal rušit a kráčel dál k mořským vlnám, kde se ve velkém vedru hodlal osvěžit.

Pláže Zihuataneja byly dosud známé především tím, že se zde točily závěrečné scény úspěšného hollywoodského filmu Vykoupení z věznice Shawshank. Teď se o nich po celém světě píše i z méně příjemného důvodu.

Místní úřady už v reakci na střet s nezvaným hostem oznámily, že kolem pláží opraví stávající záchytné sítě, které byly minulý týden poničeny rozsáhlou bouří. A to navzdory faktu, že místní obyvatele setkání s krokodýlem většinou příliš nevzrušilo. Živočich s řadou ostrých zubů pro ně údajně nepředstavuje žádnou hrozbu.

Tomu však příliš neodpovídá incident z jiného mexického tichomořského resortu Puerto Vallarta, kde krokodýl v červenci 2022 zaútočil na dva americké turisty. Přestože byli oba při půlnočním koupání v moři pokousáni, navzdory těžkým zraněním přežili.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: V moři většinou útočí žraloci:

Zdroj