Papež František opustil nemocnici

5 měsíce starý 17

Papež František v sobotu dopoledne opustil římskou nemocnici Gemelli, ve které se od středy léčil se zánětem průdušek. Před zdravotnickým zařízením se 86letá hlava katolické církve krátce pozdravila s příznivci a novináři, kteří zde na ni čekali, uvedla agentura AFP.

Foto: Gregorio Borgia, ČTK/AP

Papež po odchodu z nemocnice kondoloval věřícím, kteří přišli o pětiletou dceru

Článek

Na otázku, jak se cítí, odpověděl papež „ještě jsem naživu“, píše AFP. Papež se krátce pomodlil s párem, který v noci na sobotu přišel o dítě, uvedla vatikánská reportérka Cindy Woodenová. Z nemocnice Františka odvezl malý bílý vůz značky Fiat, zamířil do Vatikánu.

Papeže do nemocnice převezli ve středu, protože si stěžoval na problémy s dýcháním. Ve čtvrtek Vatikán uvedl, že se zdravotní stav Františka zlepšil a že papež začal pracovat. V pátek navštívil pacienty na dětském onkologickém oddělení v nemocnici, kde byl sám hospitalizován.

Dětem přinesl růžence, čokoládová vejce, která italské děti tradičně dostávají k Velikonocům, a výtisky dětské knihy o Ježíšově narození. Během půlhodinové návštěvy stihl i pokřtít jednoho chlapce, napsala agentura Vatican News.

Vatikánský mluvčí Matteo Bruni již dříve uvedl, že se v neděli očekává papežova účast na Svatopetrském náměstí na mši ke Květné neděli, kterou začínají velikonoční obřady.

V uplynulých letech papež podstoupil operaci střeva a měl i problémy s kolenem. Kvůli tomu v poslední době používá invalidní vozík. František už dříve uvedl, že by na svatopetrský trůn rezignoval, pokud by mu zdravotní stav znemožňoval vykonávat mandát.

Papež je s infekcí dýchacích cest v nemocnici

Zahraniční

Výběr článků

Pět nejpůvabnějších švýcarských měst

Země helvétského kříže je oblíbenou luxusnější dovolenkovou destinací Čechů. Jednou z výhod je skutečnost, že abyste si užili překrásnou přírodu, nemusíte za...

V Olomouci hořel patrový dům

Tři lidé utrpěli v noci na sobotu zranění při rozsáhlém požáru patrového rodinného domu v olomoucké městské části Chválkovice. Na místě zasahovalo pět desítek...

Načítám

Zdroj