Papež zahájí hlavní část programu své návštěvy na Slovensku

2 měsíce starý 11

foto Zleva prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová a  papež František. 

Bratislava - Setkáním se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou zahájí dopoledne papež František dnešní program své návštěvy Slovenska, kam přiletěl v neděli. Ve slovenské metropoli ho pak čeká kromě jiného schůzka se zástupci občanské společnosti, církve či představiteli židovské komunity.

Po zdvořilostní návštěvě u prezidentky hlava katolické církve spolu s Čaputovou vystoupí s projevem v zahradě prezidentského paláce před asi 500 pozvanými hosty z různých oblastí politického i společenského života. S Čaputovou se papež setkal už při svém příletu na bratislavském letišti, kde ho vítali také vrcholní politici Slovenska.

Ještě dopoledne má František naplánovanou schůzku s biskupy, knězi a učiteli náboženství. Ta se uskuteční v katedrále sv. Martina, která byla v někdejším Uhersku korunovačním kostelem.

Odpoledne pak papež zavítá do centra, které pečuje o nemocné lidi bez domova. U památníku holokaustu se zase sejde se zástupci židovské komunity. Minulý týden si Slovensko pietními akcemi připomenulo 80. výročí přijetí protižidovských opatření za druhé světové války, kdy tehdejší slovenský stát byl spjat s nacistickým Německem. V podvečer má papež František, který v zemi setrvá do středy, naplánovány protokolární schůzky se slovenským premiérem Eduardem Hegerem i s předsedou parlamentu Borisem Kollárem.

Zdroj