Pardubice po 12 letech ve finále extraligy. V sérii s Litvínovem neztratily ani zápas

před 4 týdny 28

Milan Kammermayer

Favorizované Dynamo, které vylepší loňský bronz, prohrávalo dnes po první třetině na litvínovském ledě 1:3, když se dvěma góly a nahrávkou zaskvěl David Kaše. Ve druhé části však hosté zápas čtyřmi brankami otočili. Vítězný gól vstřelil Richard Pánik, jenž na konci 51. minuty zvýšil na 6:3.

Na finálového soupeře si Pardubičtí musejí počkat. V sérii mezi Spartou a úřadujícím šampionem Třincem vedou Pražané po domácích zápasech 2:0.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 5:6 (3:1, 0:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. D. Kaše (O. Kaše), 16. D. Kaše (Jaks, O. Kaše), 20. Kirk (D. Kaše), 53. Zile, 55. Koblasa (Demel, Kirk) - 8. Mandát (Vála), 23. Košťálek (T. Dvořák, A. Musil), 26. Čerešňák (Vondráček), 33. L. Sedlák (Hyka), 34. Poulíček (Vondráček), 51. Pánik (Hyka). Rozhodčí: Šír, Ondráček - Špůr, Thuma. Vyloučení: 1:4 Využití: 2:0. Diváci: 5944 (vyprodáno). Konečný stav série: 0:4.

Sestavy:

Litvínov: M. Tomek (35. Zajíček) - Demel, Baránek, Jaks, Zile, D. Zeman, Czuczman, Šalda - Koblasa, M. Sukeľ, Kirk - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Jícha, A. Kudrna - Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

Pardubice: Will (21. Pavlát) - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála, Michal Houdek - Hyka, L. Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Paulovič - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.