Pardubický kraj vyhlásil stav hromadného postižení osob. Tamní nemocnice vyčerpaly lůžkové kapacity

1 měsíc starý 9

„Tato záležitost byla projednána na úrovni našich nemocnic s koordinátorem intenzivní péče. Ten informoval představenstva nemocnic a požádal je o vyhlášení tohoto stavu, a také národního koordinátora intenzivní péče. Prakticky to znamená, že pokud bude v našich nemocnicích požadavek na hospitalizaci pacienta, tak budeme žádat o pomoc okolní kraje,“ řekl hejtman. 

Netolický ale připomněl, že situace se výrazně zhoršuje i v okolních krajích, není tak jisté, zda bude žádosti pardubických krajských nemocnic vyhověno. „Počet denních příjmů je v tuto chvíli kolem sedmdesáti a neodpovídá počtu odcházejících pacientů,“ upozornil. 

Standardní péče je ohrožena, upozornil hejtman

„Upozorňujeme na to, že rozsah poskytované péče už v některých případech nemusí být garantovaný z hlediska standardů kvality tak, jak jsme byli zvyklí doposud,“ upozornil Netolický. 

Hejtman ve vysílání ČT uvedl, že už existuje jeden požadavek na převoz pacienta z nemocnice v Ústí nad Orlicí. „Uvidíme, zda dojde k vykrytí,“ řekl Netolický s tím, že nemocnice Pardubického kraje jsou na tom špatně nejen v souvislosti s volnými lůžky, ale také ohledně personálních kapacit. 

Zdroj