Paříž je otevřena výcviku ukrajinských pilotů stíhaček ve Francii, řekl Macron

6 měsíce starý 20

foto Francouzský prezident Emmanuel Macron si 8. května 2023 na téměř prázdné pařížské třídě Champs-Elysées připomněl konec druhé světové války

Paříž - Paříž je otevřena výcviku ukrajinských pilotů stíhaček ve Francii, uvedl dnes francouzský prezident Emmanuel Macron v rozhovoru s televizní stanicí TF1. Tyto výcvikové programy podle něj mohou začít okamžitě. Na dotaz ohledně dodání válečných letounů na Ukrajinu Macron odvětil, že toto téma během nedělní návštěvy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v Paříži neřešili.

"Nemluvil jsem o letadlech, hovořil jsem o raketách, hovořil jsem o výcviku," řekl Macron. Pokud jde o výcvik ukrajinských pilotů na francouzských válečných letounech, dodal, že ohledně tohoto tématu "neexistují žádná tabu".

Zelenskyj navštívil Paříž v neděli večer poté, co o víkendu jednal v Itálii a následně v Německu. S Macronem se shodli na potřebě dalších protiruských sankcí, Francie rovněž Ukrajině napadené Ruskem přislíbila další desítky obrněnců a lehkých tanků.

Zdroj