Partnerka promluvila o smrti hokejisty Trončinského: Hrozivý pláč dcery slyším dodnes

3 měsíce starý 17

Vlnu solidarity spustil anglický klub Sheffield Steelers, ve kterém Trončinský odehrál sezonu 2019/2020 a v ní s klubem získal mistrovský titul. Dres a medaili českého hokejisty ze zlatého ročníku se ve Velké Británii rozhodli vydražit a vybrané prostředky věnovali Trončinského rodině, zejména pak dceři Adrianě.

V Česku se rozjela sbírka díky Nadačnímu fondu Šťastná hvězda, který pro malou Adrianu zřídil transparentní účet. Peníze posílaly i tuzemské týmy, kterými Trončinský prošel – Liberec, Sparta nebo Litvínov. A nakonec se podařilo vybrat 620 530 korun.

„Během léta se na kontě pro Adrianku nashromáždila spousta peněz, a to díky vám, všem lidem, kteří jste měli Máru rádi,“ vzkázala Adrianina matka Denisa s tím, že ji rozsah pomoci šokoval. „Nikdy nezapomenu na ten den, kdy jsem musela své malé šestileté holčičce říct, že jí umřel tatínek. Ten hrozivý pláč slyším dodnes. Jako můj táta umřel? Nemohla tomu uvěřit, pochopit, stejně asi jako my všichni. Mnoho večerů nechtěla chodit spát, protože se bála, že také umře jako táta,“ uvedla ve vzkazu, který zprostředkoval deník Sport.

Trončinský, odchovanec ústeckých Lvů, si poprvé zahrál českou extraligu v sezoně 2003/2004 za Kladno, kde strávil naprostou většinu následujících ročníků vyjma krátkodobých hostování v první lize v týmu Berouna a Třebíče.

V roce 2010 si k sobě Trončinského přetáhli Bílí Tygři z Liberce, kde se tehdy mladý bek chytil. Angažmá na severu Čech mu také otevřelo cestu do reprezentace, za kterou dohromady odehrál 16 utkání. Poté, co se ukázal na mezinárodní scéně, po něm sáhl Chanty-Mansijsk z KHL. V Rusku vydržel necelé dva roky, pak se přesunul do Slovanu Bratislava.

Následoval comeback do tuzemska, kde postupně působil v Třinci, Mladé Boleslavi, Pardubicích a Litvínově. Posléze opět zamířil do zahraničí, okusil britskou ligu EIHL za uvedený tým Shefield Steelers, naposledy se na ledě představil v dresu rumunského klubu Gyergyói.

Zemřel náhle 22. května 2021.

Zdroj