Paskvil, nesmysl, jako řidičák jen za účast v autoškole. Babiš to za návrh maturit schytává ze všech stran

2 měsíce starý 12

„Kdo by chtěl maturovat, může. Kdo nebude, dostane průměrnou známku a z úřední moci to pro něj bude znamenat úspěšně složenou závěrečnou nebo maturitní zkoušku,“ napsal na Facebook premiér.

Ve svém nedělním hlášení Čau lidi pak popsal, že se maturita obecně přeceňuje. „Když někdo někdy někoho zaměstnával a dělal pohovory, myslíte si, že se ptal na maturitu? Já jsem zaměstnával 35 tisíc lidí a nikdy jsem se na maturitu neptal,“ podotkl Babiš.

Čau lidi. Dneska MATURITY. Úřední. Naše příležitost ukázat trochu pochopení a lidskosti. Mluvím o nich od času 7:53. A taky nejaktuálnější data o očkování. Sledujte 👍 https://t.co/rgZX4QfDL8

— Andrej Babiš (@AndrejBabis) March 7, 2021

Dnes společně se svým poradcem pro oblast školství Tomášem Hambergerem jednal přes video chat s řediteli středních škol, kteří se včera proti premiérově vizi ohradili v otevřeném dopise.

„Pan premiér si stále trvá na svém a my také,“ zhodnotil schůzku Jiří Zajíček, předseda Unie školských asociací CZESHA. „On trvá na tom, že by žáci měli mít právo volby, tedy buď administrativní maturitu, nebo normální. Já tomu rozumím, ale když přijdete na nádraží a nabídnou vám, že si můžete jízdenku zakoupit nebo

Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.

Zdroj