Pastrňák má další gól. Boston ztratil tříbrankový náskok, ale vyhrál v prodloužení

před 2 měsíce 77

Reuters

Boston odskočil domácím ve druhé třetině z 1:1 na 4:1. Čtvrtý gól padl po akci Pastrňáka, jehož střelu doklepl do odkryté branky Jake DeBrusk.

Edmonton smazal manko mezi 36. až 48. minutou, ale Pastrňák vrátil týmu vedení. Český útočník se prosadil v čase 52:41 švihem z levého kruhu k bližší tyči. Už za 42 vteřin ale vyrovnal Zach Hyman.

V prodloužení Boston ubránil oslabení a poté udeřil. Pastrňák po nádherném individuálním průniku ještě nestihl zakončit přesně, záhy ale Zacha přihrál DeBruskovi, jehož střelu domácí zblokovali. Puku se mezi kruhy zmocnil Charlie McAvoy, elegantně se zbavil obránce a bekhendovou kličkou ukončil zápas.

Asistent kapitána Bruins rozhodl i předchozí duel s Dallasem, když uspěl v nájezdech.

Český brankář Karel Vejmelka inkasoval šestkrát z 36 střel a neodvrátil prohru Arizony 3:6 s Torontem. Základ úspěchu položilo v úvodní třetině, kterou ovládlo i díky dvěma využitým přesilovým hrám 3:0.

Auston Matthews dal v 6. minutě druhý gól týmu a svůj padesátý v sezoně, když zaskočil Vejmelku střelou z ostrého úhlu od pravého mantinelu.

Nejlepší střelec ročníku zvýšil ve 37. minutě na 4:2 z dorážky. Dva góly vstřelil v utkání i jeho spoluhráč William Nylander. Arizona prohrála pojedenácté v řadě.

Matthews dosáhl na padesát tref už v 54. utkání sezony a v historii NHL to dokázal nejrychleji ze všech hokejistů narozených v USA.

Absolutní rekord drží Wayne Gretzky, který překonal magickou hranici po 39 zápasech. Pokud útočník Toronta udrží gólový průměr, dostane se 70 branek, což se naposledy stalo v NHL před 31 lety.

V čele tabulky střelců vede Matthews o 12 gólů před Samem Reinhartem z Floridy. Třetí Nikita Kučerov a David Pastrňák mají na kontě 36 branek.

Výsledky NHL:

Edmonton - Boston 5:6 v prodl. (1:1, 1:3, 3:1 - 0:1)

Branky: 12. a 36. Foegele, 47. Janmark, 48. Perry, 54. Hyman - 3. Geekie, 21. Marchand, 25. Frederic, 34. DeBrusk (Pastrňák), 53. Pastrňák, 64. McAvoy (Zacha). Střely na branku: 43:35. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Foegele, 2. Perry (oba Edmonton), 3. DeBrusk (Boston).

Montreal - Buffalo 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Branky: 13. Xhekaj, 27. Struble - 25. Girgensons, 30. Skinner, 39. Tuch. Střely na branku: 31:23. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Luukkonen (Buffalo), 2. Roy, 3. Xhekaj (oba Montreal).

Chicago - Philadelphia 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky: 8. Blackwell - 7. Sanheim, 24. Konecny, 32. Hathaway. Střely na branku: 22:33. Diváci: 18.245. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Sanheim (oba Philadelphia), 3. Blackwell (Chicago).

Arizona - Toronto 3:6 (0:3, 3:1, 0:2)

Branky: 25. Maccelli, 26. Hayton, 40. Guenther - 6. a 37. Matthews, 16. a 42. W. Nylander, 2. McMann, 49. Tavares. Střely na branku: 26:36. Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval šest branek z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. W. Nylander, 3. Brodie (všichni Toronto).

Anaheim - Columbus 4:7 (0:3, 4:1, 0:3)

Branky: 37. a 39. McTavish, 30. Terry, 40. Killorn - 4. a 19. Werenski, 23. a 48. Kuraly, 10. Gaudreau, 47. Činachov, 60. Jenner. Střely na branku: 31:27. Diváci: 14.518. Hvězdy zápasu: 1. Jenner (Columbus), 2. Terry (Anaheim), 3. Werenski (Columbus).

5. Nashville 56 29 2 25 172:182 60
6. Minnesota 56 26 6 24 177:189 58
7. Arizona 56 23 4 29 163:184 50
8. Chicago 57 15 3 39 119:202 33