Pastrňák nasměroval Boston k výhře. Vejmelkovi překáželi hráči, video ale nepomohlo

před 1 měsíc 56

Reuters

Pastrňák otevřel skóre v 6. minutě v přesilové hře pět na tři střelou bez přípravy ze své typické palebné pozice v levém kruhu.

Po akci Zachy, který vstřelil Torontu před třemi dny dva góly, zvýšil Boston v závěru druhé třetiny na 3:1.

Po střele českého útočníka získal odražený puk Kevin Shattenkirk a přihrál jej do pravého kruhu Morganu Geekiemu, který vrátil týmu dvougólový náskok.

Vzápětí stanovil konečný výsledek Brandon Carlo.

New Jersey porazilo St. Louis 4:1 i díky dvěma asistencím Ondřeje Paláta, který byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Hlavním hrdinou zápasu byl ovšem Timo Meier, který vstřelil ve 14. minutě první gól utkání a po přihrávkách Paláta zkompletoval hattrick.

Švýcarský útočník zvýšil ještě v úvodní třetině na 2:0, když jej Palát našel volného před brankou St. Louis.

Rodák z Frýdku-Místku si připsal druhý bod v závěru prostřední třetiny, po jeho pasu upravnil Meier střelou z mezikruží na 3:1.

Karel Vejmelka pustil tři góly z 26 střel při prohře Arizony 2:5 s Minnesotou. Český brankář inkasoval jako první, ve 22. minutě jej překonal Kirill Kaprizov z dorážky.

Arizona na začátku třetí třetiny otočila během sedmi vteřin na 2:1, ale zbytek zápasu vyzněl pro Minnesotu.

Wild odpověděli na slepené branky do minuty vyrovnávacím gólem, na který si Coyotes vzali trenérskou výzvu.

Vejmelka se po manévru soupeře dostal mimo brankoviště a nemohl se vrátit do správné pozice, protože v jeho prostoru leželi dva hráči, po jednom z každého týmu. Rozhodčí ale gól i po přezkoumání u videa uznali.

Ve 48. minutě dal vítězný gól Joel Eriksson Ek nekompromisní střelou pod horní tyč. Výhru pojistila Minnesota dvěma trefami při hře domácích bez brankáře.

Dominik Kubalík skóroval v soutěži po dvou měsících. Gólový půst ukončil český forvard na ledě Los Angeles a přispěl Ottawě k zisku bodu za prohru 3:4 v prodloužení.

V 8. minutě vstřelil úvodní gól zápasu tečí v přesilové hře. V sezoně se trefil podesáté, ale poslední dvě trefy dělilo dvacet zápasů.

Ottawa vedla ještě v 51. minutě 2:1, ale po rychlém obratu domácích zachránila v závěru alespoň remízu. O výhře Los Angeles rozhodl v prodloužení Kevin Fiala.

Martin Nečas přispěl asistencí k výhře Caroliny 4:1 nad Montrealem.

Výsledky NHL:

Boston - Toronto 4:1, Tampa Bay - Calgary 3:6, Florida - Philadelphia 1:2, New Jersey - St. Louis 4:1, Pittsburgh - Washington 0:6, Columbus - Edmonton 4:2, Nashville - Buffalo 4:2, Arizona - Minnesota 2:5, Carolina - Montreal 4:1, San Jose - NY Islanders 2:7, Los Angeles - Ottawa 4:3 v prodl., Vegas - Vancouver 1:3.

5. St. Louis 63 32 3 28 179:195 67
6. Minnesota 63 30 6 27 199:210 66
7. Arizona 63 25 5 33 184:211 55
8. Chicago 63 16 5 42 130:225 37