Patnáctiletý tanečník zemřel na cestě do Brna. Zahynula i matka, trenér smrti unikl

3 týdny starý 103

Úspěšný slovenský reprezentant, mistr republiky ve standardních tancích Peter Červenka zemřel při autonehodě v sobotu ráno. Vozidlo, které řídila třiačtyřicetiletá Lenka Červenková, zezadu nabouralo do odstaveného kamionu. Nehoda se stala na dálnici za obcí Lozorno směrem na Malacky na Slovensku.

Měl celý život před sebou

Tragédie zasáhla celou slovenskou taneční scénu. Červenka se svojí profesní partnerkou Sofií tvořili úspěšný pár. „Z Petera, o kterém ještě před rokem nikdo netušil, se stal mistrem Slovenska ve standardních tancích a vicemistrem v deseti tancích. Měl všechno před sebou,“ řekl webu Nový čas jeden z rodinných členů.

V květnu letošního roku tanečník zvažoval, že kvůli pandemii koronaviru a přísným omezením ukončí kariéru. Nechal se však přesvědčit, aby pokračoval. Se svou partnerkou chtěli uspět, a tak začali trénovat o to intenzivněji. Hodiny tvrdého drilu se vyplatily. V červenci na mistrovství Slovenska v obci Levice získala dvojice zlato ve standardních tancích v kategorii junior. To studenta bratislavské taneční konzervatoře Uni-Dance navnadilo a těšil se na říjnové mistrovství ve slovenském hlavním městě.

Mimo úspěch v Levici získalo duo čtvrté místo v kategorii latinskoamerických tanců a v kategorii T10 si vysloužili titul vicemistrů Slovenska. „Máma Petera byla jejich největším fanouškem. Byla přesně ten typ, který svůj čas obětoval synovým koníčkům. Když chtěl Peter na jaře skončit, přišla za mnou, abych ho přesvědčil,“ uvedl trenér jiné taneční dvojice, který zesnulého dobře znal, s tím, že ještě před týdnem ho Lenka Červenková prosila, aby s nimi jel do Brna také. „Raději jsem neměl nikoho přemlouvat,“ uzavřel.

Zdroj