Pátrání po Puškinovi zastaveno. Jelen shodil ukradenou kulovnici spolu s parožím

4 měsíce starý 13

Pátrání po Puškinovi zastaveno. Jelen shodil ukradenou kulovnici spolu s parožím

Zbraň, kterou jeho kolegovi odnesl loni na podzim při honu jelen, nalezl myslivec v lese na Českokrumlovsku, ležela ve sněhu u Boletic. Policisté o tom informovali na svém webu. Jelen loni v listopadu vyrazil proti myslivcovi a omylem mu parohy sebral z ramene zavěšenou kulovnici. Událost se stala u Horní Plané na Českokrumlovsku.

Kuriózní kauza okamžitě vzbudila ohlasy uživatelů na sociálních sítích a jelena okamžitě proslavila pod jménem Puškin. Samotní policisté na sociálních sítích sdíleli odlehčenou formou průběh pátrání s hashtagy #kdejepuskin a #hledasejelen.

"Odvoláváme pátrání po jelenovi. Kulovnice se našla ve sněhu u Boletic, kde ji Puškin nejspíš shodil i s parožím. Okolí Horní Plané si může oddychnout, ozbrojený jelen je minulostí," uvedli v pondělí policisté na svém webu a na Twitteru.

"Kulovnice má kovové díly zkorodované a dřevěná pažba je značně zpuchřelá. Zbraň je také viditelně ošoupaná, pravděpodobně od snah jelena se zavěšeného závaží na paroží zbavit. Jak dlouho se jelen s kulovnicí toulal lesem, zůstane asi navždy záhadou. Zbraň byla bez zásobníku, přesně v takovém stavu, jak myslivec popsal," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policisté předali kulovnici před navrácením majiteli k posouzení na odborné balistické pracoviště. "Nepředpokládáme však, že by se s ní jelen dopustil nějakého zločinu. Snad jen stačil vystrašit turisty či lyžaře," dodal Matzner.

Zdroj