Pavel na Hradě uvítal Metsolaovou. Šéfka europarlamentu mluvila také s Fialou či Pekarovou

před 2 měsíce 72

Metsolaová plánuje navštívit všechny členské státy EU a tím povzbudit tamní občany k účasti v eurovolbách. V Česku k nim naposledy přišlo pouze 28,72 procenta voličů. Podle Metsolaové je důležité, aby občané nenechali za sebe rozhodovat jiné lidi. „Evropský parlament je místem, kde se bude rozhodovat o směřování v bezpečnosti, obraně, životním prostředí, ochraně zemědělců, migraci nebo o rozšíření EU,“ řekla ve středu po jednání s předsedkyní Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09).

VIDEO: S Babišem se názorově rozcházíme, připustila Jourová. Sněm ANO bude se zájmem sledovat

Pekarová se šéfkou europarlamentu podle svých slov hovořila o bezpečnosti, odolnosti i nedostatečném zapojení Čechů do institucí Evropské unie. S předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) jednala Metsolaová o migrační a azylové politice, zemědělské politice i o svobodě médií. Petr Fiala se šéfkou EP diskutoval o zastoupení Čechů v institucích EU či bezpečnosti.

Evropský parlament rozhoduje společně s Radou EU, kterou tvoří zástupci vlád, na legislativních aktech a rozpočtu unie. Jmenuje Evropskou komisi, kterou může také sesadit.

Volby do europarlamentu se uskuteční letos v červnu. CNN Prima NEWS pravidelně nabízí rozhovory s jednotlivými kandidáty. Přečtěte si ty nejzajímavější z nich.

Přečtěte celý článek