Pavlovi budou externě radit Pithart nebo Schwarzenberg

6 měsíce starý 8

foto Ilustrační foto - V Karlových Varech pokračoval 5. červenec 2022 pátým dnem 56. ročník mezinárodního filmového festivalu. V sále hotelu Pupp byl uveden česko - rakouský dokumentární film Můj otec kníže. Na snímku je Karel Schwarzenberg

Praha - Zahraniční i vnitřní politiku bude prezident Petr Pavel pravidelně konzultovat s týmem externích poradců, budou mezi nimi například Petr Pithart, Karel Schwarzenberg nebo Michael Žantovský. Koordinovat je bude bývalý diplomat Petr Kolář. Pavel to dnes řekl v Českém rozhlase Radiožurnál.

Bývalý velvyslanec Kolář má podle Pavla zkušenosti, které se mohou při výkonu funkce prezidenta hodit. Označil ho za koordinátora svých zahraničněpolitických i vnitropolitických poradců, kteří budou působit převážně externě. Tým bude složen z "vážených osobností", jako jsou bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, někdejší premiér Petr Pithart nebo český velvyslanec v USA či Izraeli Michael Žantovský. "To si myslím, že nejsou lidé, kteří by mohli být někde na výplatní pásce jako poradci, ale zároveň jsem rád, že s nimi budu moci zkonzultovat ty hlavní věci," řekl Pavel.

Server Lidovky.cz s odkazem na prezidentovu kancléřku Janu Vohralíkovou v polovině dubna uvedl, že mezi externími poradci bude také bývalý ministr zahraničí za sociální demokracii Tomáš Petříček.

Zdroj