Pelé v závěti pamatoval i na nemanželskou dceru, ke které se nikdy nehlásil

2 měsíce starý 30

Sandra Regina Arantesová se narodila v roce 1964 poté, co měl legendární fotbalista aférku se služkou. Celý život však Pelé odmítal otcovství uznat.

Případ se nakonec dostal až k soudu a DNA testy prokázaly, že Sandra je Pelého dcera. Bylo jí dokonce přiznáno právo používat jeho příjmení do Nascimento. Ani poté se k ní ale král fotbalových trávníků nehlásil a jakýkoliv kontakt s ní odmítal.

Farmář vysázel v poli obří podobiznu Messiho

Koktejl

Nepřišel ani na její pohřeb, když v roce 2006 zemřela na rakovinu prsu. „Pošle věnec jménem rodiny (…), upřednostnil modlitbu doma,“ sdělil k tomu tehdy jeho mluvčí.

Late football legend, Pele reportedly named his 'secret' daughter in his will after denying for years that she was his...

Posted by Lindaikejiblog on Wednesday, January 18, 2023

Jistého zadostiučinění se nakonec dočkali alespoň dva Sandřini synové Octavio a Gabriel. Pelé na ně totiž pamatoval ve své poslední vůli a odkázal jim Sandřin podíl z jeho jmění, jehož hodnota se odhaduje v přepočtu na 360 milionů korun.

Pelé si oba dokonce zavolal do nemocnice, kde se s ním den před jeho smrtí poprvé v životě setkali.

Pamatoval na všechny

„Děkuji bohu, že nám toto setkání umožnil,“ řekl Gabriel a zdůraznil, že o této chvíli jeho matka snila až do konce života.

„Byla to příležitost, na kterou jsme dlouho čekali,“ dodal s tím, že oba byli nadšení, když se dozvěděli, že je dědeček chce u své postele. „V každé rodině jsou spory a hádky, a ta naše není jiná. Ale jsou chvíle, kdy jsou láska a jednota důležitější než cokoliv jiného. Jsme extrémně šťastní,“ uzavřel Gabriel i za svého bratra.

Pelé byl třikrát ženatý a měl sedm dětí. Tři z prvního manželství, dvojčata z druhého a dvě děti byly nemanželské. Vedle Sandry se po záletnické romanci narodila ještě dcera Flavia, kterou měl s novinářkou Lenitou Kutzovou. Flavii však nezapíral. V závěti Pelé zmínil všechny své potomky.

Podle mnohých nejlepší fotbalista všech dob zemřel v 82 letech 29. prosince 2022 v nemocnici Alberta Einsteina v brazilském Sao Paulu. Přežila ho nejen jeho mladší sestra, ale také jeho stoletá matka.

Dvojník Pelého vzdal hold fotbalové legendě

Muži

Zdroj