Peníze i pro fitness centra či kadeřnice. Vláda projedná nové kompenzace

3 měsíce starý 22

Vláda na nás zapomněla! Zní už několik týdnů z bazénů, akvaparků a fitness center. Teď by jim mohl pomoci nový program.

„Půjde o o rozšíření programu Covid Gastro na všechny uzavřené provozovny. Maloobchod, služby, fotky bazény, kadeřníci. Jinými slovy, vše dát pod jeden program,“ řekl pro Seznam Zprávy ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček s tím, že by tento program fungoval paralelně vedle programů Nájemné, Antivirus a Kurzarbeit.

Karel Havlíček pro Seznam přidal i podrobnosti k programu. „Nájemné za poslední čtvrtletí bude 50procentní, ale protože už je to podruhé vztažené k poslednímu čtvrtletí, tak je to 100 procent,“ vysvětluje Havlíček.

Program hradí i mzdy. „Kompenzace mezd je 100 procent. Nový program ‚Covid Uzavřené provozovny‘ je v návrhu jako rozšíření Covid Gastro, tedy má stejné podmínky. To znamená 400 korun zaměstnance za den,“ dodává Havlíček.

Při počtu pěti zaměstnanců jsou to tedy 2 tisíce korun denně. „To je čistý nový zdroj pro majitele. Pokud to v pondělí projde vládou,“ dodává Havlíček.

Vláda jedná v pondělí od 14 hodin. Kabinet by měl zhodnotit současnou epidemickou situaci a platná opatření proti šíření koronaviru.

Přehled dosavadních kompenzací:

Zdroj