Perná sezona. Mladou pilotku letos čekají ještě dva Dakary, v terénu i na okruzích

před 5 měsíce 75

 Buggyra

Jen pár dní poté, co dokončila Rallye Dakar, vrátila se mladá závodnice znovu do terénu. Zástupkyně týmu Buggyra ZM Racing, který má svoji českou centrálu v Roudnici nad Labem, o víkendu absolvovala soutěž Saudi Baja, která je součástí Světového a Blízkovýchodního poháru Baja.

Na tom by nebylo nic až tak výjimečného. Podobně se po Dakaru vrátili do víru závodů i jiní závodníci. Ale tato mladá dívka v Saúdské Arábii odstartovala doslova maratonský sportovní program.

Vedle dálkových soutěží na Blízkém východě ji čeká účast ve zbývajících podnicích světového šampionátu dálkových rallye W2RC. Vedle toho bude na okruzích obhajovat skvělé výsledky z vytrvalostního šampionátu 24H Series.

Všechny tyto starty přinesou dohromady neuvěřitelných 11 tisíc závodních kilometrů. Tedy dvě další porce o délce lednové Rallye Dakar. A to v terénu i na asfaltu.

Navíc mladou naději nečeká "jen" třináct závodních víkendů. Starty ve W2RC, Blízkovýchodním poháru Baja a 24H Series dají dohromady celé tři měsíce plného závodního nasazení.

A to hovoříme o ostrých kilometrech, k tomu ještě připočítejte testy, tréninky a další související akce.

"Střídat terén a okruhy není snadné, ale už to beru jako samozřejmost. Myslím, že jsem se naučila rychle si zvykat na auto, ve kterém budu právě závodit. Daří se mi nepřenášet zlozvyky z terénu na okruhy a naopak," prohlásila teprve 19letá závodnice.

Kolocová pojede poprvé kompletně celý seriál W2RC, v němž spolu měří síly ti nejlepší závodníci dálkových soutěží světa. Jako debutantka ve třídě Ultimate se v této elitní společnosti neztratila. O tom nejlépe svědčí i to, že jí po Dakaru v MS této kategorie patří aktuálně 12. pozice.

Kromě řady několikadenních dálkových rallye se vrátí i na závodní okruhy. Spolu s Adamem Lackem a Davidem Vršeckým bude ve voze Mercedes-AMG GT4 obhajovat ve vytrvalostním seriálu 24H Series druhé místo ve třídě GT4 a sama mladá pilotka post nejlepší ženy celého šampionátu. V rámci tohoto šampionátu Kolocovou čekají letos hned dvě čtyřiadvacetihodinovky.

Sezonu "po Dakaru" začala pátým místem ve třídě Ultimate na rallye Saudi Baja.

"Získali jsme užitečné zkušenosti, které nám pomohly posouvat vůz dál a dál. Poslední den jsme se s nastavením rozhodně vydali špatnou cestou, ale i tak Aliyyah odvedla dobrou práci a celkově můžeme být s výkonem a pokrokem velmi spokojeni. Nyní se těšíme na další rallye, která nás čeká už za dva týdny a bude pro nás ještě větší zkouškou," uvedl Martin Koloc, šéf týmu a otec v jedné osobě.

Přečtěte celý článek