Pěst proti těm, kteří porušují lidská práva a dopouští se státní agrese. Ve Sněmovně jsme schválili Magnitského zákon! Díky něm...

5 měsíce starý 76
Pěst proti těm, kteří porušují lidská práva a dopouští se státní agrese. Ve Sněmovně jsme schválili Magnitského zákon!

Díky němu bude mít Česká republika možnost mimo jiné zavádět i vlastní sankce. Ruský teror hrozí celému svobodnému světu a my uděláme maximum pro to, aby se nepřiblížil k našim hranicím.


Žádná z ruských transakcí v ČR nesmí financovat bombardování dětských hřišť. Opatření, která jsme zavedli s FAÚ, fungují.

Zmrazeno bylo již 10 miliard Kč ruských aktiv. Podíly v obchodních korporacích, nemovitosti i finanční prostředky fyzických a právnických osob. Banky, realitní kanceláře, pojišťovny, advokáti, směnárny i další mají ohlašovací povinnost, pokud se o transakci pokouší osoba ze sankčního seznamu nebo jiná riziková osoba.

Při každém prodeji hotelu nebo bytu například ve Varech musíme mít jistotu, že prostředky z prodeje získané nezamíří do Ruska na financování války a terorismu.

Dnes jsme ve Sněmovně schválili sankční zákon. Ten nám umožňuje vést i vlastní sankční seznam. Ale právě díky efektivní spolupráci s FAÚ jsme byli schopni zareagovat už na samém počátku války. Máme tak jistotu, že se naše země nestala pokladničkou pro ruskou válku.
Zdroj