Pěstní souboj i omluva. V NASCAR jezdci řeší problémy každý po svém

5 měsíce starý 160

 TV

Dva naprosto odlišné scénáře měly během pouhého týdne konflikty mezi závodníky NASCAR.

Po závodě nižšího šampionátu Xfinity Series na kratičkém oválu v Martinsville se teenageři Ty Gibbs a Sam Mayer pustili předminulý víkend do pěstního souboje.

Trati Martinsville Speedway se přezdívá "kapesní ovál", protože měří pouhých 847 metrů. Proto zde není nouze o různé strkanice a kolize.

Příliš horké mladé hlavy

V momentu, kdy Gibbs vedl, napálil to do něj Mayer tak, že autem zavadil o bariéru. Z prvního místa se rázem propadl na osmou pozici a triumf spadl do rukou jejich soupeři Brandonu Jonesovi.

19letý rodák ze Severní Karoliny Gibbs si to nenechal líbil a v cíli se hned pustil do toho, kdo podle něj zavinil jeho potupu. Záhy šly dolů helmy a následoval regulérní pěstní souboj, s jehož ukončením měli pořadatelé plné ruce práce.

"Byla to divoká výměna názorů. Pak jsme se pošťuchovali, on mě popadl a už to bylo. Prostě se to hrotilo, až jsme oba vybuchli. Snad se z toho poučíme," řekl už s chladnou hlavou Gibbs.

Jak se to má dělat, mu o týden později ukázali jen o něco starší jezdci Tyler Reddick a Chase Briscoe v elitním šampionátu Cup Series. Ten v uplynulém víkendu zavítal na ovál v Bristolu, který byl už podruhé pokryt vrstvou hlíny. NASCAR se tak vrací ke kořenům, kdy se závodilo na písku, hlíně či škváře.

"Měl jsem ti ujet."

Ovšem takový povrch s sebou nese riziko nečekaného ustřelení auta z kýženého směru. A přesně k tomu došlo, když v úplně posledním kole bojovali Reddick a Briscoe o prvenství. Druhý jmenovaný snahu o útok přehnal a oba vozy dostaly smyk.

Reddick jej sice s velkou námahou vybral, jenže to už kolem něj proletěl dvojnásobný šampion Kyle Busch, který si tak dojel pro první letošní vítězství.

Briscoe, který se propadl na osmou pozici, nelenil a hned běžel za rivalem s omluvou. "Byla to stoprocentně moje chyba. Jsem na sebe naštvaný, protože Tyler tak ztratil naději na své první vítězství v Cupu. Navíc je to můj  kamarád," sypal si popel na hlavu.

Jeho "oběť", 26letý jezdec z Kalifornie, omluvu přijal. "Měl jsem ti ujel a nenechat ti možnost do mě strčit," prohlásil Reddick sebekriticky, načež si oba jezdci sportovně podali ruce.

Zdroj