Petříček řekl, proč se Hašek stal náměstkem ministra. Nepřekvapuje mě to, vzkázal

1 měsíc starý 8

Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) | FOTO: Ministerstvo zahraničních věcí ČR / MFA

Bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) se vyjádřil k nástupu svého stranického kolegy Michala Haška na pozici náměstka ministra vnitra. Podle něj je Haškův stoupající vliv na vedení strany zřejmý a tenhle krok to jen potvrzuje. Že se bývalý místopředseda sociálních demokratů stane novým náměstkem na vnitru, oznámil v úterý šéf resortu Jan Hamáček (ČSSD).

„Kritiku Michala Haška nejen jako volebního manažera ČSSD jsem vyjádřil už před sjezdem. Jeho stoupající vliv na vedení strany je zřejmý a jmenování náměstkem na ministerstvu vnitra to jen potvrzuje a ani nepřekvapuje,“ napsal Petříček na twitteru.

Kritiku Michala Haška nejen jako volebního manažera ČSSD jsem vyjádřil už před sjezdem. Jeho stoupající vliv na vedení strany je zřejmý a jmenování náměstkem na Ministerstvu vnitra to jen potvrzuje a ani nepřekvapuje.

— Tomáš Petříček (@TPetricek) April 27, 2021

Bývalý místopředseda sociálních demokratů Michal Hašek na postu náměstka ministra vnitra nahradil Jakuba Kulhánka (ČSSD), který odešel do čela diplomacie. Novinářům to v úterý oznámil šéf sociálních demokratů a ministr vnitra Jan Hamáček.

Dále čtěte

Kniha Rogera Scrutona (FORUM 24)

NOVINKA: Jak být konzervativec. Kupte si knihu legendárního Rogera Scrutona

Co znamená být konzervativec v době, která je ke konzervatismu tak skeptická? Jak žít po boku našich „kanonizovaných předků“, když je dnes tak ...

číst článek »

Hašek se podle něj nevrací do volených funkcí a podstoupí bezpečnostní prověrku. „Bude se věnovat odborné práci, nebude kandidovat v letošních sněmovních volbách,“ uvedl šéf ČSSD. Hašek podle něj v minulosti udělal některé politické chyby, což považuje za uzavřenou kapitolu. „Za chyby se omluvil, odešel z vrcholné politiky, já jeho práci v resortu budu řešit jen z pohledu současnosti,“ vysvětloval Hamáček.

Na jmenování Haška reagovali také opoziční politici. „Michal Hašek se fotí s vlajkou Doněcké lidové republiky, což je ekvivalent pro ruské mužiky nenávidící Ukrajinu, a ve volném čase také rád pozdraví Noční vlky. V hybridní válce s Ruskem prostě ideální kandidát na náměstka ministra vnitra,“ napsala na sociální síti předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Po dnešku už je mi ta jednotná řeč ČSSD po sjezdu jasná! Ministr vnitra a zahraničí v jedné osobě vyhošťuje, jeho náměstek vítá,“ reagoval na twitteru předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Podle šéfa občanských demokratů Petra Fialy je to jasný důkaz, že současná vláda je vládou Miloše Zemana.

Zdroj