Pil vodu z boty, aby přežil. Americký turista se ztratil a deset dní bloudil v divočině

před 4 týdny 55

Sám v horách přežil čtyřiatřicetiletý Lukas McClish neuvěřitelných deset dní. Na tříhodinovou túru do pohoří Santa Cruz v Kalifornii se Američan vydal v úterý 11. června ze svého rodného města Boulder Creek.

ČTĚTE TAKÉ: Žádný plot a varovné nápisy. Chorvatský prefekt popsal místo, kde Češi vzali smrtící granát

Během túry se však ztratil a nebyl schopný nalézt cestu zpět. Uvedl, že orientační body zničily nedávné požáry, napsal server ABC 7 Los Angeles. Na túru se vydal McClish nalehko, když sebou neměl ani triko. „Odešel jsem jen v kalhotách, turistických botách a klobouku. Měl jsem baterku a multifunkční nůžky. A to bylo asi tak všechno," vyprávěl McClish.

Za nezvěstného byl prohlášen až několik dní po svém odchodu z domu. Rodina jeho zmizení nahlásila v neděli 16. června, když se nedostavil na večeři ke Dni otců.

Úřad šerifa okresu Santa Cruz uvedl, že do pátrání byly nasazeny drony. Při hledání pomáhala jednotka Cal Fire San Mateo-Santa Cruz, hasiči z Boulder Creek a státní parky Kalifornie.

McClishe se podařilo nalézt v odlehlém kaňonu ve státním parku Big Basin poté, co ve čtvrtek 20. června kolem třetí hodiny odpoledne svědci nahlásili, že slyšeli někoho křičet o pomoc.

Američan strávil v divočině celkem deset dní a devět nocí. Naštěstí neměl žádná vážná zranění. „Jsem unavený a ztratil jsem hlas,“ řekl McClish, když se znovu shledal se svou rodinou.

Každý den se snažil vypít dostatek vody, aby přežil, napsal web New York Post. Také se živil lesními plody. Po celou dobu, co byl v divočině, se snažil volat o pomoc.

V nejbližší době už žádné túry podle svých slov určitě neplánuje. „Nachodil jsem toho dost asi na celý zbytek roku,“ doplnil.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Myslivec v Ostravě usmrtil místo divočáka rybáře. O střelci už je jasno, vinu zhodnotí soud

Přečtěte celý článek