Pilot Kellnerova vrtulníku se v den tragédie dohodl na termínu svatby. Vypadalo to, jako když letí do nebe, popsala jeho snoubenka poslední vzlet

3 měsíce starý 15

Kromě Petra Kellnera ukončila letecká nehoda u aljašského ledovce Knik život čtyřem dalším lidem. Tím nejmladším z nich byl pilot Zachary Russell, který v ten den vůbec neměl letět. Zaskakoval ale za kolegu, který onemocněl covidem.

Okolnosti jeho smrti jsou obzvlášť dojemné. Russell se totiž dopoledne oné osudné soboty dohodl se svou snoubenkou na termínu svatby. Měla se odehrát 2. října. Pak šel do práce. S pilotováním vrtulníku si plnil svůj sen, práce ho neuvěřitelně bavila. Když ten den vzlétal, snoubenka Ashley Edmondson tomu přihlížela.

Bylo už pozdě večer, když v telefonu slyšela tu hrozivou zprávu: Zacharyho vrtulník havaroval.

Brzy ráno následoval další telefonát, který potvrdil její nejhorší obavy. Russell a čtyři další muži zemřeli. Domů už se nikdy nevrátí.

Stál u helikoptéry a posílal mi na dálku pusy, jako to dělával vždycky,” vzpomíná Ashley Edmondson pro list Alaska News Source na chvíle, kdy ho viděla naposledy. “A pak prostě odletěl přímo mě nad hlavou a ještě mi mával. A je to ta nejzvláštnější věc, která se mi to ráno mohla stát, protože jsem cítila, že ho zrovna sleduji, jak odlétá do nebe.

Snoubenka popisuje svého milého jako zábavného horala, který miloval outdoorové sporty a měl srdce ochránce. Když kdokoliv, ať už to byl kamarád, člen rodiny nebo cizinec, potřeboval pomoc, Zachary nikdy nezaváhal.

Byl zrozen k létání, to na něm bylo vidět neustále. Vše v životě dělal s radostí, ale když mohl létat, měl jiskru v očích. Bylo to jeho součástí,” vzpomíná Ashley Edmondson.

Foto: Shutterstock

Zdroj