Pirát Michálek se pustil do koalice SPOLU. Parazitují na značce, zkritizoval kampaň

3 měsíce starý 91

Šéf pirátských poslanců Jakub Michálek na twitteru ostře zkritizoval kampaň koalice SPOLU. Ta zveřejnila několik příspěvků, podle kterých starostové z celé České republiky volí uskupení občanských demokratů, lidovců a TOP 09. Michálek to označil za parazitování na značce.

„Starostové volí SPOLU“ objevilo se ve čtvrtek na sociálních sítích. „Máme v Česku nejvíc komunálních politiků a naši starostové a starostky volí koalici SPOLU. Řada našich dlouholetých starostů také kandiduje do sněmovny. Spolu s nimi přeneseme jejich jedinečné znalosti regionů i na celostátní úroveň,“ vysvětlila koalice.

SPOLU máme v Česku nejvíc komunálních politiků a naši starostové a starostky volí koalici @SpoluKoalice!

Řada našich dlouholetých starostů také kandiduje do Sněmovny. Spolu s nimi přeneseme jejich jedinečné znalosti regionů i na celostátní úroveň.

Spolu dáme Česko dohromady! 🤝 pic.twitter.com/MzvvSOBRox

— TOP 09 (@TOP09cz) August 26, 2021

To zřejmě rozhodilo poslance a předsedu poslaneckého klubu Pirátů Jakuba Michálka. „Když tak koukám vedle, naše kampaň je skvělá,“ pochválil se na twitteru.

„Gratuluji sousedům, že se jim podařilo přesvědčit vlastní členy a kandidáty, aby je volili, to je zásadní moment kampaně! Až z toho ještě vypustí podprahové parazitování na značce někoho jiného, bude to tip ťop!“ napsal Michálek k příspěvku starostky Prahy 2 Jany Černochové (ODS).

Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „Spočítejte starosty, asi jich koalice SPOLU má prostě víc. To není nic k rozčilování. To je jen naše konstatování a palec nahoru za jejich velmi aktivní zapojování se do voleb. To, že má politické uskupení nešťastný název, za to nemůže nikdo z nás. To chce klid. Buďme v poho,“ komentovala například Lenka Kohoutová z občanských demokratů.

Dále čtěte

 FORUM 24 (FORUM 24)

Vracíme Čechům noviny. Předplaťte si Týdeník FORUM

číst článek »

„Tak o tom parazitování bychom si mohli dlouho povídat. Jednodušší možná bude obyčejná statistika. Dejte vedle jasné informace Jany Černochové své starosty a uvidíme,“ reagoval šéf senátorského klubu ODS Zdeněk Nytra.

Diskutující na sociální síti Michálka také upozorňovali na to, že slovo starostové není žádná značka. Ostatně spor o název „Starostové“ řešil před dvěma lety Ústavní soud. Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) tehdy neuspěli v boji proti Starostům pro Prahu.

„Výraz starosta je označením veřejné funkce. Žádná politická síla si proto nemůže toto označení přivlastnit a dovozovat, že má výlučná či přednostní práva jej užívat ve svém názvu, ani se domáhat zvýšené ochrany tohoto označení jako součásti svého názvu,“ prohlásila soudkyně zpravodajka Kateřina Šimáčková.

Zdroj