Piráti chtějí prošetřit Babišův iDnes. Podle Richterové šíří klamavou reklamu

1 měsíc starý 5

Piráti chtějí nechat prověřit mediální dům Mafra, který patří do svěřenského fondu Andreje Babiše (ANO), zda se nedopustil klamavé reklamy. První místopředsedkyně strany Olga Richterová proto podala podnět na živnostenský úřad pražského magistrátu. Důvodem je reklama na webu iDNES.cz, která nabízí předplatné s garancí přednostního přístupu ke zdravotní péči ve zdravotnických zařízeních. Richterová to řekla deníku Právo.

Podle Richterové chování webu narušuje rovný přístup ke zdravotní péči hrazené ze zdravotního pojištění. „Tuto praktiku lze vnímat jako úplatek a nezákonné jednání, tedy klamavou reklamu. Záležitostí se nyní bude zabývat živnostenský úřad, na který jsem podala podnět z důvodu podezření z šíření klamavé reklamy,“ vysvětluje v deníku první místopředsedkyně Pirátů.

iDnes.cz

Babišův web nabízí k předplatnému výhody na jeho klinikách

Richterová ale tvrdí, že se v praxi nic nezměnilo. Argumentuje přitom zkušeností jejího kolegy Janusze Konieczneho, který se pokusil službu využít. „Operátorka měla nepochybně pocit, že mluví s potenciálním zákazníkem. Analytikovi Pirátů potvrdila, že v případě zakoupení předplatného iDnes Premium by měl přednostní přístup k uvedeným zdravotnickým zařízením,“  odůvodnila Richterová v podnětu na živnostenský úřad.

Zdroj