Piráti chtěli Redlova člověka Sankota do dozorčí rady Národní rozvojové banky

5 měsíce starý 20

Martin Sankot na archivním snímku Foto: Milan Malíček, Právo

Piráti chtěli Redlova člověka Sankota do dozorčí rady Národní rozvojové banky

Sankot měl být podle dokumentů policie, na něž se odkazuje server Seznam Zprávy, opakovaně v kontaktu s Redlem. V minulosti působil coby ekonomický náměstek někdejší ministryně kultury Aleny Hanákové (za TOP 09 a STAN) ve vládě premiéra Petra Nečase (ODS).

Redl měl v roce 2011 odeslat Sankotův životopis Stanislavu Polčákovi (STAN), což podle serveru mohlo souviset se Sankotovým jmenováním na post náměstka. Policie měla Sankota označovat za „dlouhodobého personálního kádra hnutí STAN“.

Loni na podzim se měl Sankot dvakrát setkat s Redlem v konspiračním bytě, přičemž měli řešit jeho možné působení v představenstvu pražského dopravního podniku.

Jméno zmizelo

Až do minulého týdne pak Sankot figuroval jako možný nominant Pirátů do NRB, neboť podle strany uspěl v otevřeném výběrovém řízení. Následně jeho jméno zmizelo.

Podle šéfa pirátských poslanců Jakuba Michálka zafungovaly kontrolní mechanismy, respektive byly zveřejněny podrobnosti k případu.

Redl je obviněn v korupční kauze kolem pražského dopravního podniku (DPP) ze založení „organizované zločinecké skupiny“ a z přijetí úplatku, policie ho dokonce označila za hlavu celé skupiny. Kauza zasáhla především hnutí STAN, jehož někteří představitelé se s Redlem znali a byli v kontaktu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Zdroj