Písní roku byl na Grammy vyhlášen hit What Was I Made For? od Billie Eilish

před 3 týdny 39

foto Udílení hudebních cen Grammy v Los Angeles, 4. ledna 2024. Billie Eilish (vpravo) a Finneas O´Connell s cenou za píseň roku.

Los Angeles - Písní roku byl na hudebních cenách Grammy v noci na dnešek vyhlášen hit What Was I Made For? americké zpěvačky Billie Eilish. Ceny udělované letos v 94 kategoriích si odnesly také třeba Miley Cyrusová, SZA nebo Taylor Swiftová, která při převzetí své celkem 13. Grammy ohlásila na duben nové album nazvané Tortured Poets Department. Během slavnostního ceremoniálu v Los Angeles policie v poutech odvedla rappera Killera Mikea, který předtím stačil vyhrát tři zlaté gramofonky.

"Děkuji ti Greto Gerwigová za natočení nejlepšího filmu roku," vzkázala Eilish v děkovné řeži režisérce filmu Barbie, který její píseň doprovodila.

Swiftová na 66. ročníku cen americké hudební akademie obdržela ocenění za nejlepší popové vokální album (Midnights). Fanouškům a fanynkám pak zřejmě nejpopulárnější zpěvačka současnosti podle agentury AP prozradila "tajemství, které jsem před vámi poslední dva roky tajila, a to, že 19. dubna vychází moje zbrusu nové album".

Zpěvačka známá jako SZA, která šla do večera s nejvíce - devíti - nominacemi dostala cenu za nejlepší R&B píseň za hit Snooze a Cyrusová zase za nejlepší popové sólové představení za píseň Flowers.

Několik úspěchů si připsal i Killer Mike, kterého ale ze sportovní haly, kde se ceny předávaly, z dosud neznámých důvodů vyvedla policie v želízkách.

Přečtěte celý článek