Pixely od Googlu už si opravíte i doma. Firma bude přes iFixit nabízet náhradní díly

5 měsíce starý 28

Po dlouhých letech, kdy se výrobci u smartphonů vrhly do unibody konstrukcí, které se stali pro běžného uživatele obtížněji opravitelné, a to i v případě výměny baterie, přichází zřejmě velké změny. Přibývají totiž výrobci, kteří zavádí uživatelské opravy telefonů. Nejvíce před několika měsíci bylo slyšet o Applu, který slíbil, že už letos budou uživatelé v USA moci objednat originální díly a podle zveřejněných návodů svůj iPhone doma opravit.

Klepněte pro větší obrázek
Google uzavřel partnerství s iFixit a začne prodávat originální díly a nástroje pro opravu Pixelů.

Jedním z dalších kdo se k nápadu připojil byl Samsung, který se k podobnému kroku uchýlil ve spolupráci s iFixit, který známe zejména z rozborek telefonů. Stejného partnera si nově vybral také Google, který oznámil, že jeho telefony Pixel si budou uživatelé moci opravit, a to dokonce už od stařičkého Pixelu 2 po nejnovější Pixel 6 a zřejmě i budoucí modely.

Společnost iFixit zde bude sloužit jako prodejce originální dílů, které bude mít přímo od Googlu. Vzhledem k tomu, že se firma této činnosti věnuje už mnoho let, najdou na jeho webu zájemci dokonce i přehledné návody, jak telefony a jejich díly vyměnit. Půjde zejména o výměnu baterie, displeje či fotoaparátu.

IFixit kromě těchto originálních komponentů bude prodávat i celé opravářské kity s potřebnými nástroji, které k výměně bude uživatel potřebovat. Dostupné budou zájemce z USA, Kanady, Austrálie, Velké Británie a dalších zemí z Evropské Unie, kde jsou Google Pixely běžně dostupné.

Google Pixel 6:

Zdroj