Plán Slavie: unavit Legii. Pomoci k postupu má i sázka na navrátilce Kúdelu a Bořila

3 měsíce starý 19

 Milan Kammermayer

Pražané měli před týdnem v prvním duelu více ze hry, Legia ale prokázala velkou produktivitu. Na dva góly jí stačily dvě střely mezi tyče.

"Musíme hrát stejně a znovu je unavit. Musíme proměňovat své šance a pak věřím, že určitě projdeme dál," odhalil plán slávistický bek Alexander Bah.

"Já si myslím, že musíme hrát stejně. Věřím tomu, že se to prolomí a góly tam začnou padat. Když budeme hrát stejně jako v prvním zápase, věřím, že to vyjde," přizvukoval další obránce David Zima.

Do sestavy Pražanů v pohárech se vrací obránce Kúdela, který si odpykal desetizápasový disciplinární trest od UEFA za rasistickou urážku protihráče v březnové odvetě osmifinále Evropské ligy v Glasgowě proti Rangers.

Na levém beku se vzhledem k trestu za tři žluté karty pro Oscara Dorleyho poprvé v pohárové sezoně představí uzdravený kapitán Jan Bořil.

"Věříme, že pro tým to bude impulz. Mohli jsme vidět, jak Kudy a Bóřa proti Baníku dirigovali tým. Pomohlo to a viděli jsme perfektní výkon Ondry Koláře i celého týmu," poznamenal asistent slávistického trenéra Zdeněk Houštecký.

Na rozcvičce před prvním zápasem v Edenu si poranil kotník útočník Legie Pekhart, na začátku týdne už se ale vrátil do tréninku. Otazník visí i nad startem několika dalších hráčů Legie.

Trenér Czeslaw Michniewicz už nebude mít pro odvetu k dispozici autora jedné z branek obránce Josipa Juranoviče, který odešel do Celtiku Glasgow.

"Myslím, že můžeme hrát lépe než v prvním zápase. Musíme se vyvarovat jednoduchých ztrát, právě tak vznikly soupeřovy nejnebezpečnější situace. Na tohle musíme být obzvlášť citliví," upozornil Michniewicz, jehož celek si nechal odložit víkendový duel s týmem Termalica Nieciecza. Slavia v generálce porazila Ostravu 4:0 a protáhla rekordní sérii v lize bez porážky na 50 utkání.

Zápas začne ve čtvrtek v 21:00. Legia bude mít kvůli použití pyrotechniky ze strany fanoušků ve 3. předkole Ligy mistrů s Dinamem Záhřeb uzavřenou severní tribunu tzv. Žyletu, kde sídlí "kotel". V letošní kvalifikaci nemohou kvůli koronaviru do hledišť hostující příznivci.

Pokud Pražané přes varšavský celek postoupí, získají za účast ve skupině Evropské ligy prémii 3,63 milionu eur (92,3 milionu korun). Tým, který neuspěje, si zahraje skupinu nově vzniklé Evropské konferenční ligy a inkasuje v přepočtu zhruba 75 milionů korun. Slavia v Evropské lize předloni a v uplynulém ročníku došla až do čtvrtfinále.

Slavia přešla do 4. předkola Evropské ligy poté, co vypadla ve 3. předkole Ligy mistrů s Ferencvárosem Budapešť. Pražané neuspěli v kvalifikaci prestižní soutěže ve třech ze čtyř pokusů pod trenérem Jindřichem Trpišovským. Ve 3. předkole Ligy mistrů vypadla i Legia.

Zdroj