Plány vlády? Jako kdyby to psali na koleni, říká Richterová

5 měsíce starý 8

Vláda bude znovu žádat Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu, poslanci by o něm měli rozhodnout v pátek. Podpoří ho Piráti?

V Ptám se já odpovídala místopředsedkyně Pirátské strany Olga Richterová.

Ani po středeční schůzce s opozicí vláda podporu pro páteční hlasování Sněmovny o prodloužení nouzového stavu nenašla. Podle lídrů Spolu, STAN a Pirátů nemá kabinet jiný plán, než je současné uzavření země.

Šéf Pirátů Ivan Bartoš pokračoval v jednání i ve čtvrtek. „Na rozdíl od včerejšího poněkud absurdního jednání s vládou to dnešní s ministrem školství bylo výrazně konstruktivnější. Panu Plagovi jsme představili náš Plán pro bezpečný návrat žáků do škol. Na většině stěžejních bodů jsme našli shodu,“ napsal Bartoš na Twitter po jednání s ministrem Plagou.

Mají už Piráti jasno v tom, zda nouzový stav podpoří, nebo ne? A za jakých podmínek?

Sledujte rozhovor v úvodním videu, nebo si ho odpoledne poslechněte v oblíbené podcastové aplikaci.

0:41 - K podpoře prodloužení nouzového stavu: Zodpovědně zvažujeme situaci, počty obsazených lůžek intenzivní péče, výzvy zdravotníků a hejtmanů, že ta situace je stále napjatá, byť ten trend je o něco lepší. A jsme si vědomi toho, že lidem docházejí síly.

2:05 - Nouzový stav je jen rámec a snažíme se prosadit ta dobrá řešení.

2:50 - Mám připravenou interpelaci na premiéra Babiše: Kdo mu pomáhá se zvádáním pandemie.(..) Ono to vypadá, jako kdyby i na psaní těch vládních nařízení bylo pár lidí. Jako kdyby to psali na koleně na poslední chvíli.

7:50 - Vláda musí připravit piloitování antigenních testů (pro školy), to už ale mohla děĺat od 1. března.

Ptám se já

Podcast Marie Bastlové. Rozhovory s lidmi, kteří mají vliv, odpovědnost, informace.

Sledujte na Seznam Zprávách, poslouchejte na Spotify, v Apple Podcasts a dalších podcastových aplikacích.

Archiv všech dílů najdete tady. Své postřehy, připomínky nebo tipy nám pište prostřednictvím sociálních sítí pod hashtagem #ptamseja nebo na e-mail: audio@sz.cz.

Zdroj